Политички партии

ДОМ: Бездомните кучиња може да се решат само со интерсекторска соработка

ДОМ: Бездомните кучиња може да се решат само со интерсекторска соработка

Скопје, 24 септември 2018  По јавно искажаните заложби на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов,... повеќе...

 
Ахмети: Да излеземе и да гласаме на 30 септември „за“ европска Македонија

Ахмети: Да излеземе и да гласаме на 30 септември „за“ европска Македонија

Куманово, 23 септември 2018 (МИА) - На 30 септември се гласа за големи прашања. Овој договор не е то... повеќе...

Димитров во Битола: Одговорноста за иднината е на сите нас

Димитров во Битола: Одговорноста за иднината е на сите нас

Скопје, 23 септември 2018  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, вчера и денеска беше в... повеќе...

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

Скопје, 23 септември 2018 Ајде Мицкоски, ако немаш план за бојкот поддржи го планот за влез на Маке... повеќе...

Шекеринска во Карпош: Нашиот јазик и културно наследство се потврдени, во сојузот со 500 милиони ќе бидеме многу посилни!

Шекеринска во Карпош: Нашиот јазик и културно наследство се потврдени, во сојузот со 500 милиони ќе бидеме многу посилни!

23 септември 2018 Владата се обврза дека ќе одработи покана за членство во НАТО, датум за почеток н... повеќе...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Охрид, 23 септември 2018 (МИА) – Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е... повеќе...

Ѓорчев во САД на конференција на глобалната организација на десниот центар ИДУ

Ѓорчев во САД на конференција на глобалната организација на десниот центар ИДУ

23 септември 2018 Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев учествува на конференцијата ... повеќе...

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Радовиш, 22 септември 2018 (МИА) - Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навре... повеќе...

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Неготино, 22 септември 2018 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓан... повеќе...

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ со платформа за активно учество на жените во јавниот и политичкиот живот

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ со платформа за активно учество на жените во јавниот и политичкиот живот

22 септември 2018           Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ, стартува платформа која во наредниот пе... повеќе...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) - Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол... повеќе...

Дебата на ДУИ: Лекарите рекоа „Да“ за НАТО и ЕУ

Дебата на ДУИ: Лекарите рекоа „Да“ за НАТО и ЕУ

22 септември 2018 Штабот за референдумот на Демократската Унија за Интеграција  во соработка со Здр... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти матрицата на деструктивност и да се вклучи во процесот ЗА европска Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти матрицата на деструктивност и да се вклучи во процесот ЗА европска Македонија

Скопје, 22 септември 2018  Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интерес... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се жртва на неработата и неспособноста на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се жртва на неработата и неспособноста на СДСМ

Скопје, 22 септември 2018  Државата повеќе од година ипол стагнира. Страда економијата, образование... повеќе...

Ахмети од Теарце: Со Договорот од Преспа се отвораат вратите за НАТО и ЕУ

Ахмети од Теарце: Со Договорот од Преспа се отвораат вратите за НАТО и ЕУ

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) - Демократската унија за интеграција одржа средба со жителите на Опш... повеќе...

Стоилковски: Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија.

Стоилковски: Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија.

Скопје, 22 септември 2018 Почитувани, Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја уништува државата, безбедноста на граѓаните е ставена под знак прашалник

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја уништува државата, безбедноста на граѓаните е ставена под знак прашалник

Скопје, 22 септември 2018 Многу земји имаат мафија, но само во Македонија, мафијата си доби своја з... повеќе...