• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Политички партии

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на по... повеќе...

 
ДПА на средба со граѓаните во општините Џепчиште и Желино

ДПА на средба со граѓаните во општините Џепчиште и Желино

Тетово, 19 септемри 2018 (МИА) - Демократската партија на Албанците (ДПА) вечерва во рамки на кампањ... повеќе...

Ахмети: На 30 септември гласаме за НАТО и ЕУ

Ахмети: На 30 септември гласаме за НАТО и ЕУ

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска п... повеќе...

Мисајловски: Власта да каже што за неа претставува успешен референдум

Мисајловски: Власта да каже што за неа претставува успешен референдум

Скопје, 19 септември 2018 ВМРО-ДПМНЕ е повторно на терен, повторно е помеѓу граѓаните. Денеска има... повеќе...

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Скопје, 19 септември 2018  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018... повеќе...

Трипуновски: Николовски треба да преземе одговорност за дезинформациите за кочанскиот ориз

Трипуновски: Николовски треба да преземе одговорност за дезинформациите за кочанскиот ориз

Скопје, 19 септември 2018 Власта на СДСМ  продолжува да ги понижува македонските земјоделци. Послед... повеќе...

СДСМ: Македонскиот јазик и идентитет остануваат признаени

СДСМ: Македонскиот јазик и идентитет остануваат признаени

Скопје, 19 септември 2018 Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа што македонскиот идентитет е призна... повеќе...

Али Ахмети на средби со европратениците: Нашата вистинска насока е Западот

Али Ахмети на средби со европратениците: Нашата вистинска насока е Западот

Скопје, 19 септември 2018  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција , г. Али Ахмети, ден... повеќе...

Стоилковски: Заев мора да каже што прифатил да се избрише од Уставот

Стоилковски: Заев мора да каже што прифатил да се избрише од Уставот

Скопје, 19 септември 2018 Зоран Заев на среде рокот за водење на референдумска кампања, мора да зас... повеќе...

Конференција за разбирање на ризиците на Балканот во Белград

Конференција за разбирање на ризиците на Балканот во Белград

19 септември 2018 Државниот секретар од Министерството за животна средина и просторно планирање Ана... повеќе...

Али Ахмети од Арачиново: ДУИ даде придонес за поканата за членство во НАТО

Али Ахмети од Арачиново: ДУИ даде придонес за поканата за членство во НАТО

Скопје, 19 септември 2018 Демократската Унија за Интеграција  во текот на вчерашниот ден беше прис... повеќе...

НСДП: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржеше договорот, ако им се дадеше амнестија

НСДП: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржеше договорот, ако им се дадеше амнестија

Скопје, 19 септември 2018 Претседателот на НСДП Тито Петковски, потпретседателот Горан Мисовски и с... повеќе...

Форум на лидери од Мрежата на либерали на ЈИЕ

Форум на лидери од Мрежата на либерали на ЈИЕ

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Мрежата на либералите на Југоисточна Европа (ЛИБСЕЕН) по повод 10-... повеќе...

Мета-Тачи: Албанците во Македонија да гласаат „за“ на референдумот

Мета-Тачи: Албанците во Македонија да гласаат „за“ на референдумот

Тирана, 18 септември 2018 (МИА) - Албанскиот претседател Илир Мета, ги повика Албанците во Македониј... повеќе...

Николоски: Ја повикуваме Владата да ги објави уставните амандмани

Николоски: Ја повикуваме Владата да ги објави уставните амандмани

Скопје, 18 септември 2018 Денеска сме во посета на општина Кисела Вода, во населба Драчево, село Д... повеќе...

Движењето Беса ги повикува граѓаните да се ангажираат за успех на Референдумот

Движењето Беса ги повикува граѓаните да се ангажираат за успех на Референдумот

Скопје, 18 септември 2018 Движењето БЕСА денеска информираше за активностите во текот на овие дено... повеќе...

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

Скопје, 18 септември 2018  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (18 септември 20... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...