Политички партии

Стоилковски: Достоинството на македонскиот народ е ставено на тезга од Зоран Заев

Стоилковски: Достоинството на македонскиот народ е ставено на тезга од Зоран Заев

Скопје, 21 септември 2018 Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал,... повеќе...

 
Ѓорѓиевски:Граѓаните се уплашени од криминалот

Ѓорѓиевски:Граѓаните се уплашени од криминалот

Скопје, 21 септември 2018 Скопје се претвора во див запад. Криминалот царува на улиците, граѓаните ... повеќе...

Ахмети: На 30 септември не се гласа за обичен договор меѓу две земји, туку за иднината

Ахмети: На 30 септември не се гласа за обичен договор меѓу две земји, туку за иднината

Скопје, 21 сепември 2018 Демократската Унија за Интеграција одржа средба со жителите  на село Фори... повеќе...

Движењето БЕСА на средба во Боговиње и митинг во Тетово

Движењето БЕСА на средба во Боговиње и митинг во Тетово

21 септември 2018  Во склоп на кампањата за референдумот на 30 септември Движењето БЕСА вчера оства... повеќе...

Ангелевска во Охрид: Граѓаните сакаат да чујат од власта какви се амандманите

Ангелевска во Охрид: Граѓаните сакаат да чујат од власта какви се амандманите

Скопје, 21 септември 2018 Во рамките на акцијата „Лето за Македонија“ од Извршниот комитет на ВМРО... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се целосно неспособни да ја управуваат државата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се целосно неспособни да ја управуваат државата

21 септември 2018 СДСМ и Зоран Заев се целосно неспособни да ја управуваат државата. Продажбата на ... повеќе...

Мицкоски на Кукан и Флекенштајн им кажал дека Договорот со Грција за ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив

Мицкоски на Кукан и Флекенштајн им кажал дека Договорот со Грција за ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на  денешната средба со е... повеќе...

СДСМ: Договорот го потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка

СДСМ: Договорот го потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка

Скопје, 20 септември 2018  Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да... повеќе...

Средба Мицковски - Урсула фон дер Лаин

Средба Мицковски - Урсула фон дер Лаин

20, септември 2018   Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (20 септември 2018-та го... повеќе...

Ахмети - Робертсон: Одлуката на 30 септември е историска

Ахмети - Робертсон: Одлуката на 30 септември е историска

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Одлуката на 30 септември е историска, а шансата за да ја обезбедим... повеќе...

Николовски: Владата да даде одговори за уставните промени

Николовски: Владата да даде одговори за уставните промени

20 септември 2018     На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Репуб... повеќе...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Манчевски

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Манчевски

Скопје, 20 септември 2018 Прес конференција на Дамјан Манчевски беше уште еден доказ како врхушката... повеќе...

НСДП: На 30 септември Европа да стане наш дом

НСДП: На 30 септември Европа да стане наш дом

Скопје, 20 септември 2018 Претседателот на НСДП, Тито Петковски и потпретседателката на партијата и... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не запира со расипништвото

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не запира со расипништвото

Скопје, 20 септември 2018  Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Р... повеќе...

Енес Ибрахим: Како во 1991, така и на 30 септември Турците се „за“!

Енес Ибрахим: Како во 1991, така и на 30 септември Турците се „за“!

20 септември 2018  Партијата за Движење на Турците (ТХП) продолжува да ги информира граѓаните од ту... повеќе...

Ахмети: На 30 септември се гласа за подобра Македонија

Ахмети: На 30 септември се гласа за подобра Македонија

Скопје, 20 септември 2018   Демократската Унија за Интеграција за време на вчерашниот ден за да ги... повеќе...

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на по... повеќе...

Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...