• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Политички партии

Конференција за разбирање на ризиците на Балканот во Белград

Конференција за разбирање на ризиците на Балканот во Белград

19 септември 2018 Државниот секретар од Министерството за животна средина и просторно планирање Ана... повеќе...

 
Али Ахмети од Арачиново: ДУИ даде придонес за поканата за членство во НАТО

Али Ахмети од Арачиново: ДУИ даде придонес за поканата за членство во НАТО

Скопје, 19 септември 2018 Демократската Унија за Интеграција  во текот на вчерашниот ден беше прис... повеќе...

НСДП: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржеше договорот, ако им се дадеше амнестија

НСДП: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржеше договорот, ако им се дадеше амнестија

Скопје, 19 септември 2018 Претседателот на НСДП Тито Петковски, потпретседателот Горан Мисовски и с... повеќе...

Форум на лидери од Мрежата на либерали на ЈИЕ

Форум на лидери од Мрежата на либерали на ЈИЕ

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Мрежата на либералите на Југоисточна Европа (ЛИБСЕЕН) по повод 10-... повеќе...

Мета-Тачи: Албанците во Македонија да гласаат „за“ на референдумот

Мета-Тачи: Албанците во Македонија да гласаат „за“ на референдумот

Тирана, 18 септември 2018 (МИА) - Албанскиот претседател Илир Мета, ги повика Албанците во Македониј... повеќе...

Николоски: Ја повикуваме Владата да ги објави уставните амандмани

Николоски: Ја повикуваме Владата да ги објави уставните амандмани

Скопје, 18 септември 2018 Денеска сме во посета на општина Кисела Вода, во населба Драчево, село Д... повеќе...

Движењето Беса ги повикува граѓаните да се ангажираат за успех на Референдумот

Движењето Беса ги повикува граѓаните да се ангажираат за успех на Референдумот

Скопје, 18 септември 2018 Движењето БЕСА денеска информираше за активностите во текот на овие дено... повеќе...

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

Скопје, 18 септември 2018  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (18 септември 20... повеќе...

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ беше криминално, партијата да излезе од матрицата во која е заглавена

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ беше криминално, партијата да излезе од матрицата во која е заглавена

Скопје, 18 август 2018 Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак ц... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

Скопје, 18 септември 2018  Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што ве... повеќе...

Гаши во липковско повика на масовно излегување за поддршка на референдумот

Гаши во липковско повика на масовно излегување за поддршка на референдумот

Скопје, 18 септември 2018  Претседателот на Движењето БЕСА, Африм Гаши, продолжува со интензивните ... повеќе...

Ахмети од Боговиње: За 15 месеци ќе станеме членка на НАТО

Ахмети од Боговиње: За 15 месеци ќе станеме членка на НАТО

18 септември 2018  Демократската Унија за Интеграција по Општина Брвеница ја посети и Општина Богов... повеќе...

Петковски: Македонскиот народ има историска шанса за сопствено меѓународно признавање

Петковски: Македонскиот народ има историска шанса за сопствено меѓународно признавање

Кочани, 18 септември 2018 (МИА) - Изјаснувањето на претстојниот референдум е од клучно значење за на... повеќе...

Македонија домаќин на Либералната мрежа на Југоисточна Европа

Македонија домаќин на Либералната мрежа на Југоисточна Европа

Скопје, 18 септември 2018 Од 18 до 20 септември, Македонија ќе биде домаќин на Либералната мрежа на... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да ја намали акцизата за горива што ја покачи

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да ја намали акцизата за горива што ја покачи

18 септември 2018 СДСМ да ја намали акцизата за горива што ја покачи, грабежот не смее да продолжи.... повеќе...

Мицкоски-Трент: Интeграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО е клучен фактор за стабилност во нашиот регион

Мицкоски-Трент: Интeграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО е клучен фактор за стабилност во нашиот регион

Скопје, 17 септември 2018  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со ... повеќе...

СДСМ: Одговорноста за вработување на полицаецот ВМРО-ДПМНЕ да ја бара од Чавков

СДСМ: Одговорноста за вработување на полицаецот ВМРО-ДПМНЕ да ја бара од Чавков

Скопје, 17 септември 2018 Фактот што полицискиот службеник што изврши грозоморно убиство е вработен... повеќе...