• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Политички партии

Никола Тодоров ќе гласа на претстојниот референдум

Никола Тодоров ќе гласа на претстојниот референдум

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Поранешниот министер за здравство од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола... повеќе...

 
Коалицијата за европска Македонија им се заблагодарува на граѓаните за заедништвото и силната поддршка на вчерашниот марш

Коалицијата за европска Македонија им се заблагодарува на граѓаните за заедништвото и силната поддршка на вчерашниот марш

Скопје, 17 септември 2018 Коалицијата за европска Македонија им се заблагодарува на граѓаните за за... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не смее да ги присилува граѓаните што да прават на денот на референдумот

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не смее да ги присилува граѓаните што да прават на денот на референдумот

17 септември 2018 Криминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе поста... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се охрабри и да излезе на дебата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се охрабри и да излезе на дебата

Скопје, 16 септември 2018 Не е храброст да го промениш името, идентитетот, Уставот и јазикот на Мак... повеќе...

Мицкоски од Штип: Македонија е во опасност

Мицкоски од Штип: Македонија е во опасност

Штип, 16 Септември 2018 (МИА) - Македонска опозиција денеска маршираше низ улиците на Штип. Лидерот ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од Спасовски за случувањата во МВР

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од Спасовски за случувањата во МВР

Скопје, 16 септември 2018  Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски мора да понесе одговорн... повеќе...

Енес Ибрахим: Турците се „за“ европска Македонија

Енес Ибрахим: Турците се „за“ европска Македонија

Скопје, 16 септември 2018  Во рамките на кампањата за престојниот референдум, Партијата за Движење ... повеќе...

Јанушев: Единствен и најголем непријател на македонскиот народ е токму Зоран Заев

Јанушев: Единствен и најголем непријател на македонскиот народ е токму Зоран Заев

Скопје, 16 септември 2018 Почитувани, Вечерва сме во посета на Пробиштип, претходно попладнево ист... повеќе...

ДУИ: Вредностите на Договорот од Преспа ќе се видат кога ќе ги собереме неговите плодови

ДУИ: Вредностите на Договорот од Преспа ќе се видат кога ќе ги собереме неговите плодови

Скопје, 16 септември 2018  Демократската Унија за Интеграција после Охрид, активностите во рамките ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прифатила промена на уставниот член со кој се гарантира територијална неделивост и неотуѓивост

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прифатила промена на уставниот член со кој се гарантира територијална неделивост и неотуѓивост

Скопје, 16 септември 2018  Зоран Заев и приредува национална катастрофа на Република Македонија. Ка... повеќе...

Мицкоски на средби со граѓаните на Делчево и Пехчево

Мицкоски на средби со граѓаните на Делчево и Пехчево

Делчево, 15 септември 2018 (МИА) - Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одржа сре... повеќе...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во општина Пехчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во општина Пехчево

Скопје, 15 септември 2018 Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со г... повеќе...

СДСМ: Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 15 септември 2018 Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ, поттикнувањето п... повеќе...

СДСМ: За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да каже јасен став

СДСМ: За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да каже јасен став

Скопје, 15 септември 2018 За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да ка... повеќе...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични пријави за Заев за поткуп на гласачи

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични пријави за Заев за поткуп на гласачи

Скопје, 15 септември 2018Почитувани,Правото на глас е најсвето демократско право. Секој граѓанин мор... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:Заев сака да ја избрише Република Македонија и нејзината историја

ВМРО-ДПМНЕ:Заев сака да ја избрише Република Македонија и нејзината историја

Скопје, 15 септември 2018 Зоран Заев сака да ја избрише Република Mакедонија, нејзината историја, т... повеќе...

ДОМ чистеше дива депонија во Кисела Вода

ДОМ чистеше дива депонија во Кисела Вода

Скопје, 15 септември 2018 На Светскиот ден на чистење отпад - 15 септември ДОМ се вклучи во кампањ... повеќе...