• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Политички партии

Ахмети: Надвор од НАТО, Македонија тешко ќе опстои

Ахмети: Надвор од НАТО, Македонија тешко ќе опстои

Тирана, 12 септември 2018 (МИА) - Сакаме ли мир, сакаме ли добрососедски односи? Дали сакаме стабилн... повеќе...

 
Коалиција ЗА европска Македонија: Историските моменти повикуваат на одговорност

Коалиција ЗА европска Македонија: Историските моменти повикуваат на одговорност

12 септември 2018 Историските моменти повикуваат на одговорност, за иднината на Македонија сите тре... повеќе...

Мицкоски: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување (видео)

Мицкоски: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување (видео)

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) -  Донесовме одлука секој граѓанин на референдумот да постапи според... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Понижувачки е Заев да се повикува на историски учебници кои прифати да ги ревидира

ВМРО-ДПМНЕ: Понижувачки е Заев да се повикува на историски учебници кои прифати да ги ревидира

Реакција на изјавата на Зоран Заев  11.09.2018Заев ги прифати грчките црвени линии со кои се менува... повеќе...

Собир на ДПА во Теарце под мотото „Еден чекор напред ЗА НАТО и ЕУ“

Собир на ДПА во Теарце под мотото „Еден чекор напред ЗА НАТО и ЕУ“

Тетово, 11 септември 2018 (МИА) - Гласот на референдумот ја определува иднината на земјата, порача п... повеќе...

СДСМ: Незаконско прислушување беше одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: Незаконско прислушување беше одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

11 септември 2018 Незаконското прислушување и селективната правда беа одлика на ВМРО-ДПМНЕ, но тоа ... повеќе...

Арсовски: Оставка од градоначалникот за независна истрага без закани по сведоците

Арсовски: Оставка од градоначалникот за независна истрага без закани по сведоците

11 септември 2018 Почитувани, Почитуван господине Стојановски, поднесете си оставка од морални при... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ гради став за референдумот

ВМРО-ДПМНЕ гради став за референдумот

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Во ВМРО-ДПМНЕ од попладнево се во тек координации на Извршниот ком... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ  да ги повика своите членови да гласаат за европска Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги повика своите членови да гласаат за европска Македонија

11 септември 2018  ВМРО-ДПМНЕ треба да покаже одговорност за државата и историскиот момент и намест... повеќе...

Стоилковски со обвинувања дека Заев ја брише македонската историја и култура

Стоилковски со обвинувања дека Заев ја брише македонската историја и култура

Скопје, 11 септември 2018 Зоран Заев ја брише македонската историја, традиција и култура само за да... повеќе...

Кризниот штаб против референдумот очекува ВМРО - ДПМНЕ да донесе одлука за бојкот

Кризниот штаб против референдумот очекува ВМРО - ДПМНЕ да донесе одлука за бојкот

Скопје, 11 септември 2018 Кризниот штаб против референдумот очекува од ВМРО-ДПМНЕ денеска да го изр... повеќе...

Трипуновски: Крушево е заборавено од СДСМ, нема проекти и инвестиции

Трипуновски: Крушево е заборавено од СДСМ, нема проекти и инвестиции

Скопје, 11 септември 2018    Тажна е глетката која ја гледаме, славно Крушево и крушевчани оставен... повеќе...

Мисајловски: СДСМ не може да не однесе во ЕУ

Мисајловски: СДСМ не може да не однесе во ЕУ

10 септември 2018 ВМРО-ДПМНЕ повторно е меѓу граѓаните, како што најавивме, повторно сме на терен. ... повеќе...

ИК на ЛП: Граѓаните да ја искористат можноста и на 30 септември да ја поддржат РМ кон НАТО и ЕУ

ИК на ЛП: Граѓаните да ја искористат можноста и на 30 септември да ја поддржат РМ кон НАТО и ЕУ

Скопје, 10 септември 2018 Свесни за предизвиците при имплементацијата на преспанскиот договор, но ... повеќе...

СДСМ: Незаконското прислушување заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција

СДСМ: Незаконското прислушување заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција

Скопје, 10 септември 2018 Масовното прислушување на граѓаните беше одлика на ВМРО-ДПМНЕ и тоа врем... повеќе...

СДСМ: Време е ВМРО ДПМНЕ да престане со лажни вести и да се приклучи кон процесот за Македонија во ЕУ и НАТО

СДСМ: Време е ВМРО ДПМНЕ да престане со лажни вести и да се приклучи кон процесот за Македонија во ЕУ и НАТО

Скопје, 10 септември 2018 Наместо да шири невистини  за Договорот, време ВМРО ДПМНЕ да се приклучи ... повеќе...

Стоилковски: Заев го брише македонскиот идентитет

Стоилковски: Заев го брише македонскиот идентитет

Скопје, 10 септември 2018  Почитувани, Заев молчи и нема одговор зошто го брише македонскиот идент... повеќе...