• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Политички партии

Средба Ахмети - Тачи: Граѓаните масовно да гласаат „ЗА“ НАТО и ЕУ

Средба Ахмети - Тачи: Граѓаните масовно да гласаат „ЗА“ НАТО и ЕУ

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Референдумот на 30 септември, како и случувањата во регионот, со п... повеќе...

 
Стоилковски: Граѓаните знаат сами да одлучат во каква Македонија сакаат да живеат

Стоилковски: Граѓаните знаат сами да одлучат во каква Македонија сакаат да живеат

Скопје, 12 септември 2018 Народот на Република Македонија е горд, умен и има капацитет самиот да од... повеќе...

БЕСА: Да придонесеме референдумот да биде успешен

БЕСА: Да придонесеме референдумот да биде успешен

Скопје, 12 септември 2018 Движењето Беса кампањата за референдумот ја започна од Општината Желино к... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да го надмине стравот и да прифати дебата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да го надмине стравот и да прифати дебата

Скопје, 12 септември 2018  Зоран Заев мора да го надмине стравот и да престане да бега од дебата, к... повеќе...

ВМРО - ДПМНЕ:Влез во ЕУ и во НАТО, но не и за овој договор

ВМРО - ДПМНЕ:Влез во ЕУ и во НАТО, но не и за овој договор

Скопје, 12 септември 2018 СДСМ предреферендумски ги манипулира граѓаните исто како што ги излажа пр... повеќе...

Ахмети: Надвор од НАТО, Македонија тешко ќе опстои

Ахмети: Надвор од НАТО, Македонија тешко ќе опстои

Тирана, 12 септември 2018 (МИА) - Сакаме ли мир, сакаме ли добрососедски односи? Дали сакаме стабилн... повеќе...

Коалиција ЗА европска Македонија: Историските моменти повикуваат на одговорност

Коалиција ЗА европска Македонија: Историските моменти повикуваат на одговорност

12 септември 2018 Историските моменти повикуваат на одговорност, за иднината на Македонија сите тре... повеќе...

Мицкоски: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување (видео)

Мицкоски: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување (видео)

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) -  Донесовме одлука секој граѓанин на референдумот да постапи според... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Понижувачки е Заев да се повикува на историски учебници кои прифати да ги ревидира

ВМРО-ДПМНЕ: Понижувачки е Заев да се повикува на историски учебници кои прифати да ги ревидира

Реакција на изјавата на Зоран Заев  11.09.2018Заев ги прифати грчките црвени линии со кои се менува... повеќе...

Собир на ДПА во Теарце под мотото „Еден чекор напред ЗА НАТО и ЕУ“

Собир на ДПА во Теарце под мотото „Еден чекор напред ЗА НАТО и ЕУ“

Тетово, 11 септември 2018 (МИА) - Гласот на референдумот ја определува иднината на земјата, порача п... повеќе...

СДСМ: Незаконско прислушување беше одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: Незаконско прислушување беше одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

11 септември 2018 Незаконското прислушување и селективната правда беа одлика на ВМРО-ДПМНЕ, но тоа ... повеќе...

Арсовски: Оставка од градоначалникот за независна истрага без закани по сведоците

Арсовски: Оставка од градоначалникот за независна истрага без закани по сведоците

11 септември 2018 Почитувани, Почитуван господине Стојановски, поднесете си оставка од морални при... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ гради став за референдумот

ВМРО-ДПМНЕ гради став за референдумот

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Во ВМРО-ДПМНЕ од попладнево се во тек координации на Извршниот ком... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ  да ги повика своите членови да гласаат за европска Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги повика своите членови да гласаат за европска Македонија

11 септември 2018  ВМРО-ДПМНЕ треба да покаже одговорност за државата и историскиот момент и намест... повеќе...

Стоилковски со обвинувања дека Заев ја брише македонската историја и култура

Стоилковски со обвинувања дека Заев ја брише македонската историја и култура

Скопје, 11 септември 2018 Зоран Заев ја брише македонската историја, традиција и култура само за да... повеќе...

Кризниот штаб против референдумот очекува ВМРО - ДПМНЕ да донесе одлука за бојкот

Кризниот штаб против референдумот очекува ВМРО - ДПМНЕ да донесе одлука за бојкот

Скопје, 11 септември 2018 Кризниот штаб против референдумот очекува од ВМРО-ДПМНЕ денеска да го изр... повеќе...

Трипуновски: Крушево е заборавено од СДСМ, нема проекти и инвестиции

Трипуновски: Крушево е заборавено од СДСМ, нема проекти и инвестиции

Скопје, 11 септември 2018    Тажна е глетката која ја гледаме, славно Крушево и крушевчани оставен... повеќе...