• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Политички партии

СДСМ: Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 15 септември 2018 Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ, поттикнувањето п... повеќе...

 
СДСМ: За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да каже јасен став

СДСМ: За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да каже јасен став

Скопје, 15 септември 2018 За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да ка... повеќе...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични пријави за Заев за поткуп на гласачи

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични пријави за Заев за поткуп на гласачи

Скопје, 15 септември 2018Почитувани,Правото на глас е најсвето демократско право. Секој граѓанин мор... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:Заев сака да ја избрише Република Македонија и нејзината историја

ВМРО-ДПМНЕ:Заев сака да ја избрише Република Македонија и нејзината историја

Скопје, 15 септември 2018 Зоран Заев сака да ја избрише Република Mакедонија, нејзината историја, т... повеќе...

ДОМ чистеше дива депонија во Кисела Вода

ДОМ чистеше дива депонија во Кисела Вода

Скопје, 15 септември 2018 На Светскиот ден на чистење отпад - 15 септември ДОМ се вклучи во кампањ... повеќе...

Ахмети: Ова е неповторлив момент на 30 септември се одлучува за иднината

Ахмети: Ова е неповторлив момент на 30 септември се одлучува за иднината

Скопје, 15 септември 2018  Демократската Унија за Интеграција  продолжи со своите активности  во ра... повеќе...

Мицкоски:Граѓаните да не потпаѓаат на притисок и да го сочуваат сопственото достоинство

Мицкоски:Граѓаните да не потпаѓаат на притисок и да го сочуваат сопственото достоинство

Скопје, 15 септември 2018 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба го граѓанит... повеќе...

Ахмети: План Б нема, НАТО и ЕУ се единствена алтернатива

Ахмети: План Б нема, НАТО и ЕУ се единствена алтернатива

Скопје, 14 септември 2018 Демократската Унија за Интеграција синоќа беше присутна и во Општина Плас... повеќе...

Божиновски: Сведоци сме дека правдата и законите не важат подеднакво за сите

Божиновски: Сведоци сме дека правдата и законите не важат подеднакво за сите

Крива Паланка, 14 септември 2018 (МИА) - Игор Божиновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на... повеќе...

Ѓорѓиевски: Во Валандово нема вработувања и владее тага и несреќа

Ѓорѓиевски: Во Валандово нема вработувања и владее тага и несреќа

Скопје, 14 септември 2014 Денеска заедно со мојот тим сме на средби со граѓаните во Валандово, п... повеќе...

СДСМ: Ќе има дебата кога Мицкоски ќе излезе и ќе го каже својот став

СДСМ: Ќе има дебата кога Мицкоски ќе излезе и ќе го каже својот став

Скопје, 14 септември 2018 Ќе има дебата кога Мицкоски ќе излезе и ќе го каже својот став, за дебата... повеќе...

СДСМ: Премиерот Заев и Владата остануваат посветени на заложбите за повисоки плати за сите работници

СДСМ: Премиерот Заев и Владата остануваат посветени на заложбите за повисоки плати за сите работници

Скопје, 14 септември 2018 Претседателот на СДСМ и премиер на Република Македонија Зоран Заев, е одл... повеќе...

Арсовски: Заев бега од дебата за референдумот

Арсовски: Заев бега од дебата за референдумот

Скопје, 14 септември 2018 Зоран Заев кој зборот дебата не го вадеше од уста, сега бега од дебатата ... повеќе...

Глас за Македонија поднесе претставки за референдумски поткуп

Глас за Македонија поднесе претставки за референдумски поткуп

Скопје, 14 септември 2018 За обидот за правење на референдумски поткуп од страна на премиерот Зоран... повеќе...

Бошњачки демократски сојуз повикува на гласање „за“ европска Македонија

Бошњачки демократски сојуз повикува на гласање „за“ европска Македонија

Скопје, 14 септември 2018 Бошњаците како народ отсекогаш биле на страната на прогресивните сили на... повеќе...

Петковски во Гостивар:Безбедносни гаранции со полноправно членство во НАТО

Петковски во Гостивар:Безбедносни гаранции со полноправно членство во НАТО

Скопје, 14 септември 2018 Претседателот на НСДП, Тито Петковски и секретарот на партијата, Кристиј... повеќе...

Средба на Ахмети со американскиот помошник државен секретар Мичел

Средба на Ахмети со американскиот помошник државен секретар Мичел

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ),  Али Ах... повеќе...

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...