• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Политички партии

Честитка од Партијата за движење на Турците по повод Денот на независноста

Честитка од Партијата за движење на Турците по повод Денот на независноста

Скопје, 8 септември 2018 Пред дваесет и седум години ѓраганите со голем ентузијазам, храброст и одл... повеќе...

 
ВМРО-ДПМНЕ го честита Денот на независноста - 8-ми Септември

ВМРО-ДПМНЕ го честита Денот на независноста - 8-ми Септември

Скопје, 8 септември 2018    Пред 27 години се оствари вековниот стремеж за независна и суверена Реп... повеќе...

Избран централниот изборен штаб на ДПА за референдумот

Избран централниот изборен штаб на ДПА за референдумот

Тетово, 7 септември 2018 (МИА) - Генералниот секретар на ДПА Имер Алиу ќе го предводи централниот из... повеќе...

Костадинов: Растот од 3,1 отсто на БДП е доказ дека приближувањето до ЕУ и НАТО позитивно влијае врз економијата

Костадинов: Растот од 3,1 отсто на БДП е доказ дека приближувањето до ЕУ и НАТО позитивно влијае врз економијата

Струмица, 7 септември 2018 Растот на Бруто домашниот производ од 3,1 отсто во вториот квартал е ушт... повеќе...

Средба Ахмети-Курц: Поддршка за евроатлантската интеграција на Македонија

Средба Ахмети-Курц: Поддршка за евроатлантската интеграција на Македонија

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмет... повеќе...

Мицкоски: Референдумското прашање создава забуна кај граѓаните

Мицкоски: Референдумското прашање создава забуна кај граѓаните

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - За ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив договорот со Грција и со него дополните... повеќе...

СДСМ:Растот на БДП од 3,1 отсто ја потврдува успешноста на владините економски политики

СДСМ:Растот на БДП од 3,1 отсто ја потврдува успешноста на владините економски политики

Скопје, 7 септември 2018 Според официјалните податоци на Државниот завод за статистика, бруто домаш... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема реален напредок на економијата

ВМРО-ДПМНЕ: Нема реален напредок на економијата

7 септември 2018 Економијата повеќе од 15 месеци тоне. Нема реален напредок, а граѓаните се се поси... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Димитров да ја повлече стипендијата на својата ќерка

ВМРО-ДПМНЕ: Димитров да ја повлече стипендијата на својата ќерка

Скопје, 6 септември 2018  Дојде живот за функционерите на СДСМ. Ќерката на министерот на СДСМ, Ник... повеќе...

Мицкоски-Столтенберг: ВМРО-ДПМНЕ го поддржува членството во НАТО и во ЕУ

Мицкоски-Столтенберг: ВМРО-ДПМНЕ го поддржува членството во НАТО и во ЕУ

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ го поддржува членството на Македонија во НАТО, и интегра... повеќе...

СДСМ:Граѓаните го препознаваат историскиот момент и ќе гласаат за европска Македонија

СДСМ:Граѓаните го препознаваат историскиот момент и ќе гласаат за европска Македонија

Скопје, 6 септември 2018 Сите анализи и сите испитувања на јавното мислење покажуваат дека граѓанит... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи на процесот за влез во ЕУ и НАТО

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи на процесот за влез во ЕУ и НАТО

Скопје, 5 септември 2018  Македонија како никогаш досега има причини за славење. Се остваруваат стр... повеќе...

Арсовски: Ново задолжување од 12,7 милиони евра, за една година надмина 1,5 милијарда евра

Арсовски: Ново задолжување од 12,7 милиони евра, за една година надмина 1,5 милијарда евра

Скопје, 5 септември 2018 Криминалниот картел на власт безкурпулозно ја задолжува државата. Веќе чо... повеќе...

Стоилковски: Зоран Заев не смее да изусти Република Македонија

Стоилковски: Зоран Заев не смее да изусти Република Македонија

Скопје, 5 септември 2018 Почитувани, Зоран Заев не смее да изусти Република Македонија. Зоран Заев... повеќе...

Костадинов: Македонија добива силна, директна и отворена поддршка од ЕУ и НАТО (видео)

Костадинов: Македонија добива силна, директна и отворена поддршка од ЕУ и НАТО (видео)

Скопје, 5 септември 2018 Почитувани, Македонија добива силна, директна и отворена поддршка од дват... повеќе...

Ахмети-Хелбах: Германија е коавтор на нашиот евроатлантски успех

Ахмети-Хелбах: Германија е коавтор на нашиот евроатлантски успех

Скопје, 5 септември 2018 Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска им... повеќе...

Демократски сојуз: Граѓаните да гласаат за eвропска Македонија

Демократски сојуз: Граѓаните да гласаат за eвропска Македонија

5 септември 2018 Претседателството на Демократскиот сојуз, на седницата на која присуствува и претс... повеќе...

Мозаик

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...