• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Политички партии

ДУИ основа 35 општински штабови за референдумот

ДУИ основа 35 општински штабови за референдумот

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Централниот штаб на Демократската унија за интеграција за референду... повеќе...

 
ВМРО-ДПМНЕ: Народот не се согласува овој септември да биде последниот во кој ќе се слави независноста

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не се согласува овој септември да биде последниот во кој ќе се слави независноста

Скопје, 9 септември 2018 Народот не се согласува овој септември да биде последниот во кој што ќе се... повеќе...

СДСМ: Пристојно е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат кон историското движење кое Македонија ја носи во НАТО и ЕУ

СДСМ: Пристојно е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат кон историското движење кое Македонија ја носи во НАТО и ЕУ

Скопје, 8 септември 2018  Пристојно е Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат кон историско... повеќе...

ДПА: Имер Алиу ќе го предводи централниот партиски штаб за референдумот

ДПА: Имер Алиу ќе го предводи централниот партиски штаб за референдумот

8 септември  Демократската Партија на Албанците синоќа одржа седница на централното претседателство... повеќе...

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ повикаа да се гласа „ЗА“ на референдумот

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ повикаа да се гласа „ЗА“ на референдумот

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Основачите на ВМРО-ДПМНЕ предводени од Љубчо Георгиевски, Гојко Јак... повеќе...

Мицкоски по средбата со Меркел: Следната недела ќе го донесеме конечниот став за референдумот

Мицкоски по средбата со Меркел: Следната недела ќе го донесеме конечниот став за референдумот

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Во текот на наредната недела партиските тела на ВМРО-ДПМНЕ ќе имаат... повеќе...

Честитка од Бошњачки демократски сојуз по повод Денот на независноста

Честитка од Бошњачки демократски сојуз по повод Денот на независноста

Скопје, 8 септември 2018  Република Македонија денеска 08.09.2018 година го одбележува денот на усп... повеќе...

Левица во Гостивар повика на бојкот на референдумот

Левица во Гостивар повика на бојкот на референдумот

Гостивар, 8 септември 2018 (МИА) - Политичката партија Левица ги повика гостиварци да го бојкотираат... повеќе...

Ахмети до Бјотнстад: ДУИ е подготвена за успешен референдум на 30 септември

Ахмети до Бјотнстад: ДУИ е подготвена за успешен референдум на 30 септември

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска им... повеќе...

Честитка од Мицкоски по повод 8 Септември - Денот на независноста

Честитка од Мицкоски по повод 8 Септември - Денот на независноста

Скопје, 8 септември 2018  Почитувани граѓани на Република Македонија, Денес е 8 септември, денот к... повеќе...

Ахмети: Нашето денешно општество е сплотено со една цел, еднаква и евроатлантска Македонија

Ахмети: Нашето денешно општество е сплотено со една цел, еднаква и евроатлантска Македонија

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Лидерот на Демокрартската унија на Албанците (ДУИ) Али Ахмети, од и... повеќе...

Во Тетово одбележан Денот на независнота на Македонија

Во Тетово одбележан Денот на независнота на Македонија

Тетово, 8 септември 2018 (МИА) - Со одвоени прослави во два различни термини на исто место, Споменик... повеќе...

Честитка од ДОМ по повод 8 Септември - Денот на независноста

Честитка од ДОМ по повод 8 Септември - Денот на независноста

Скопје, 8 септември 2018 ДОМ им го честита Денот на независноста, 8 Септември, на сите граѓани на Р... повеќе...

ОМ: Референдумот е збогум на референцата БЈРМ и добредојде за членството на Македонија во НАТО и ЕУ

ОМ: Референдумот е збогум на референцата БЈРМ и добредојде за членството на Македонија во НАТО и ЕУ

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Вековниот стремеж на Македонците за суверена татковина беше постигн... повеќе...

Честитка од Партијата за движење на Турците по повод Денот на независноста

Честитка од Партијата за движење на Турците по повод Денот на независноста

Скопје, 8 септември 2018 Пред дваесет и седум години ѓраганите со голем ентузијазам, храброст и одл... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ го честита Денот на независноста - 8-ми Септември

ВМРО-ДПМНЕ го честита Денот на независноста - 8-ми Септември

Скопје, 8 септември 2018    Пред 27 години се оствари вековниот стремеж за независна и суверена Реп... повеќе...

Избран централниот изборен штаб на ДПА за референдумот

Избран централниот изборен штаб на ДПА за референдумот

Тетово, 7 септември 2018 (МИА) - Генералниот секретар на ДПА Имер Алиу ќе го предводи централниот из... повеќе...