• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Правосудство

ОБСЕ со прв извештај за активностите и предметите на СЈО

ОБСЕ со прв извештај за активностите и предметите на СЈО

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Мисијата на ОБСЕ во Скопје денеска ќе го презентира првиот преоден из... повеќе...

 
Почнува правната разврска за „27 април“, обвинетите не чувствуваат вина

Почнува правната разврска за „27 април“, обвинетите не чувствуваат вина

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Случувањата во Собранието на Република Македонија од 27 април минатат... повеќе...

„Титаник 2“: Сослушани четворица сведоци, ново рочиште на 6 септември

„Титаник 2“: Сослушани четворица сведоци, ново рочиште на 6 септември

Скопје, 27 август 2018 (МИА) – Во попладневниот дел од судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“  што... повеќе...

Телата на убиените во Дебар на обдукција, осомничени засега нема

Телата на убиените во Дебар на обдукција, осомничени засега нема

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, п... повеќе...

„Титаник 2“ : Дума сведочеше како Ибраими ја сменил одлуката за прегласување во Струмица на локалните избори во 2013 година

„Титаник 2“ : Дума сведочеше како Ибраими ја сменил одлуката за прегласување во Струмица на локалните избори во 2013 година

Скопје, 27 август 2018 (МИА) – На денешното рочиште за предметот „Титаник 2“ сведокот Виолета Дума, ... повеќе...

Продолжи судењето за „Титаник 2“, адвокатот Дангов казнет за навреда на Судот

Продолжи судењето за „Титаник 2“, адвокатот Дангов казнет за навреда на Судот

Скопје, 27 август 2018 (МИА) – По паузата од половина час адвокатот на обвинетиот Сашо Срцев, Димита... повеќе...

Сите обвинети негираат вина за „27 април“

Сите обвинети негираат вина за „27 април“

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Обвинетите за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27... повеќе...

Пролонгиран почетокот на рочиштето за „Титаник 2“, не дојде адвокатот Дангов

Пролонгиран почетокот на рочиштето за „Титаник 2“, не дојде адвокатот Дангов

Скопје, 27 август 2018 (МИА) – Почетокот на денешното рочиште за предметот на СЈО „Титаник 2“ што се... повеќе...

За половина час пролонгиран почетокот на рочиштето за „Титаник 2“, не дојде адвокатот Дангов

За половина час пролонгиран почетокот на рочиштето за „Титаник 2“, не дојде адвокатот Дангов

Скопје, 27 август 2018 (МИА) – Почетокот на денешното рочиште за предметот на СЈО „Титаник 2“ што се... повеќе...

Тројно убиство во Дебар

Тројно убиство во Дебар

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Основното јавно обвинителство Гостивар врши увид во приватна куќа во ... повеќе...

Обвинителството го истражува тројното убиство во Дебар

Обвинителството го истражува тројното убиство во Дебар

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Основното јавно обвинителство Гостивар врши увид во приватна куќа во ... повеќе...

Нови рочишта за „Титаник 2“ и „27 април“

Нови рочишта за „Титаник 2“ и „27 април“

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за сл... повеќе...

Мукоски, Василевски и Чавков не чувствуваат вина за насилствата во Собранието

Мукоски, Василевски и Чавков не чувствуваат вина за насилствата во Собранието

Скопје, 24 август 2018 (МИА) -  На третото продолжение на судскиот процес за предметот „27 април“, з... повеќе...

Мукоски, Василевски и Чавков не чувствуваат вина за насилствата во Собранието (ДПЛ)

Мукоски, Василевски и Чавков не чувствуваат вина за насилствата во Собранието (ДПЛ)

Скопје, 24 август 2018 (МИА) -  На третото продолжение на судскиот процес за предметот „27 април“, з... повеќе...

Трето продолжение на судењето за насилствата во Собранието од 27 април

Трето продолжение на судењето за насилствата во Собранието од 27 април

Скопје, 24 август 2018 (МИА) -  На третото продолжение на судскиот процес за предметот „27 април“, з... повеќе...

„Монструм“ на СЈО продолжува на 31 август

„Монструм“ на СЈО продолжува на 31 август

Скопје, 24 август 2018 (МИА) – Судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, ... повеќе...

 Одбраната на обвинетите во „27 април“ тврди дека предметот е политички мотивиран

Одбраната на обвинетите во „27 април“ тврди дека предметот е политички мотивиран

Скопје, 24 август 2018 (МИА) – Со воведните зборови на останатите адвокати на обвинетите во предмето... повеќе...