• A-
  • A
  • A+
вторник, 24 април 2018, 

Граѓански сектор

Хуманитарен концерт „Разиграни ноти“ во Кичево

Хуманитарен концерт „Разиграни ноти“ во Кичево

Кичево, 24 април 2018 (МИА) - Клубот на млади при Црвениот крст на Република Македонија-Општинска ор... повеќе...

 
Во Виница се одржа прва Регионална конференција за формирање младински совети

Во Виница се одржа прва Регионална конференција за формирање младински совети

Виница, 23 април 2018 (МИА) - Од 11 општини во Источниот регион, само во Штип има активен и функцион... повеќе...

Комуналец почна со пролетно чистење на дивите депонии

Комуналец почна со пролетно чистење на дивите депонии

Прилеп, 23 април 2018 (МИА) - Едномесечна акција за чистење на дивите депонии почна денеска прилепск... повеќе...

Иницијатива за заедничко родителство по развод

Иницијатива за заедничко родителство по развод

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Граѓанската иницијатива заедничко и одговорно родителство по развод  н... повеќе...

Нов систем за донирање вишок храна „Сите Сити“

Нов систем за донирање вишок храна „Сите Сити“

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - „Сите сити“, систем за донирање и дистрибуција на храна до граѓаните н... повеќе...

ССМ на 1 Мај со марш и синдикални барања

ССМ на 1 Мај со марш и синдикални барања

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Сојузот на синдикати на Македонија по неколку години пауза годинава ор... повеќе...

Француски планинар на марш за промоција на Пехчевските водопади

Француски планинар на марш за промоција на Пехчевските водопади

Делчево, 23 април 2018 (МИА) - Во посета на Пехчевските водопади и највисокиот врв Ченгино Кале, осв... повеќе...

Без струја утре делови од општина Аеродром

Без струја утре делови од општина Аеродром

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре од 8 до 16 часот ќе бидат корисниците на ... повеќе...

Годишно собрание на Канадско-македонското историско друштво од Торонто

Годишно собрание на Канадско-македонското историско друштво од Торонто

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Сегашноста и иднината на Канадско-македонското историско друштво од То... повеќе...

Послание на Трајан Петровски за намерата за градење регионална депонија кај селото Годивје

Послание на Трајан Петровски за намерата за градење регионална депонија кај селото Годивје

23 април 2018 Послание На Трајан Петровски, писател, дипломат и општественик, до учесниците на вче... повеќе...

Состанок за унапредување на дијалогот и соработката меѓу владата и ГО

Состанок за унапредување на дијалогот и соработката меѓу владата и ГО

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Националниот трилатерален состанок  „Активно учество во консултативнит... повеќе...

Отворање нов систем за донирање вишок храна „Сите Сити“

Отворање нов систем за донирање вишок храна „Сите Сити“

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Отворање на новиот систем за донирање вишок храна „Сите Сити“ ќе биде ... повеќе...

Меморијален планински марш во чест и сеќавање на Перо Илиевски

Меморијален планински марш во чест и сеќавање на Перо Илиевски

Гевгелија, 22 април 2018 (МИА) - Планинарското друштво „Кожуф“ од Гегелија денеска по јубилеен 25. п... повеќе...

Ангел Арнаудов од Стојаково ги истрча шестте најважни маратони во светот

Ангел Арнаудов од Стојаково ги истрча шестте најважни маратони во светот

Гевгелија, 21 април 2018 (МИА) - Само двајца Македонци, од кои едниот е Ангел Арнаудов од гевгелиско... повеќе...

Годишен извештај на Стејт департмент за човековите права во светот

Годишен извештај на Стејт департмент за човековите права во светот

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Стејт департментот го објави извештајот за човековите права во кој за ... повеќе...

Политички насочени истраги од УЈП кон критички НВО за политиките на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, нотира извештајот на Стејт департментот

Политички насочени истраги од УЈП кон критички НВО за политиките на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, нотира извештајот на Стејт департментот

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Во декември 2016 година даночните власти почнаа со истраги за работата... повеќе...

Групите за човекови права генерално работеа без владини ограничувања, нотира извештајот на Стејт департментот

Групите за човекови права генерално работеа без владини ограничувања, нотира извештајот на Стејт департментот

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Домашните и меѓународните групи за човекови права генерално работеа бе... повеќе...

Мозаик

Кејт и Вилијам добија син

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со ...

Џи-Кју ја стави Библијата на листа на „најпреценети книги во светот“

Списанието за машка мода Џи-Кју објави „Листа на н...

Обдукциите не отркиле ништо сомнително околу смртта на ди-џеј Авичи

Обдукциите над телото на шведскиот ди-џеј Тим Берг...

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката...