• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Граѓански сектор

Подобрување на квалитетот на живот приоритет за младите од Делчево

Подобрување на квалитетот на живот приоритет за младите од Делчево

Делчево, 19 септември 2018 (МИА) - Советот на млади и членовите на младинскиот клуб при Црвен крст... повеќе...

 
Цивил центар за слободи: Некој ги заплашува граѓаните за референдумот

Цивил центар за слободи: Некој ги заплашува граѓаните за референдумот

Прилеп, 19 септември 2018 (МИА) - Нема да вршиме влијание на граѓаните како да се изјаснат, тоа е ни... повеќе...

Полио Плус: Потребна е поголема вклученост на лицата со хендикеп во сите општествени текови

Полио Плус: Потребна е поголема вклученост на лицата со хендикеп во сите општествени текови

Прилеп, 19 септември 2018 (МИА) - Во организација на движењето против хендикеп „Полио Плус“, денеска... повеќе...

Промоција на „Македонски мултиетнички јазли - битки за едно или две општества“

Промоција на „Македонски мултиетнички јазли - битки за едно или две општества“

Тетово 19 септември 2018 (МИА) - На Државниот универзитет во Тетово денеска беше промовирано издание... повеќе...

„Преспански јаболкобер“ од 25 до 28 септември во Ресен

„Преспански јаболкобер“ од 25 до 28 септември во Ресен

Ресен, 19 септември 2018 (МИА) - Традиционалната манифестација „Преспански јаболкобер“ ќе се одржи о... повеќе...

Кавадарчани со велосипеди од Нова Градишка до Крушево во чест на Тоше

Кавадарчани со велосипеди од Нова Градишка до Крушево во чест на Тоше

Кавадарци, 19 септември 2018 (МИА) - Група кавадарчани денеска стартуваше со велосипедска тура „Од с... повеќе...

Зафир Хаџиманов со поддршка „За“ на референдумот

Зафир Хаџиманов со поддршка „За“ на референдумот

Белград, 19 септември 2018 (МИА) - Познатиот уметник, глумец, пејач и писател Зафир Хаџиманов, кој е... повеќе...

Средба на ЗНМ со претставникот за слободата на медиумите на ОБСЕ Дезир

Средба на ЗНМ со претставникот за слободата на медиумите на ОБСЕ Дезир

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Претставници на Здружението на новинарите на Македонија, пре... повеќе...

Пендаровски: Младите на 30. септември да решат за својата иднина

Пендаровски: Младите на 30. септември да решат за својата иднина

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - На 30. септември да не дозволите некој друг да решава за вашата ид... повеќе...

Изложба на фотографии на членови од Третиот партизански одред во Музејот на тетовскиот крај

Изложба на фотографии на членови од Третиот партизански одред во Музејот на тетовскиот крај

Тетово 17 септември 2018 (МИА) - Со изложба на уметнички слики- портрети и фотографии на дел од член... повеќе...

Промоција на книгата „Миграции и безбедност“ од проф. д-р Златко Николоски

Промоција на книгата „Миграции и безбедност“ од проф. д-р Златко Николоски

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Книгата „Миграции и безбедност“ од авторот проф. д-р Златко Николо... повеќе...

Марш за европска Македонија во Скопје (во живо)

Марш за европска Македонија во Скопје (во живо)

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Во Скопје попладнево се одржува Марш за европска Македонија, кој г... повеќе...

Хуманитарен базар во Гевгелија за лицата со посебни потреби

Хуманитарен базар во Гевгелија за лицата со посебни потреби

Гевгелија, 16 септември 2018 (МИА) - На плоштадот во Гевгелија, Здружението на граѓани „Внимание“, с... повеќе...

„Нема да преживеам“: Новинарите во страв поради притисоци во редакциите

„Нема да преживеам“: Новинарите во страв поради притисоци во редакциите

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) „Новинарот на Телевизијата БН, Владимир Ковачевиќ синоќа е физички ... повеќе...

Здружението „Аква“ од Струга го одбележа Светскиот ден на чистењето

Здружението „Аква“ од Струга го одбележа Светскиот ден на чистењето

Струга, 15 септември 2018 (МИА) – Во рамките на Светскиот ден на чистењето младинскиот тим на здруже... повеќе...

Во Штип собир на акцијашите „Плачковица 1978-2018“

Во Штип собир на акцијашите „Плачковица 1978-2018“

Штип, 15 септември 2018 (МИА) - По 40 години денеска во Штип се сретнаа младите акцијаши, кои три го... повеќе...

„Без ограничувања“: Поголема пристапност за лицата во ортопедски колички

„Без ограничувања“: Поголема пристапност за лицата во ортопедски колички

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - Едукативно-тематска работилница како завршен промотивен настан во ... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...