• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Граѓански сектор

„Сензорна градина“ во училиштето за оштетен вид „Димитар Влахов“

„Сензорна градина“ во училиштето за оштетен вид „Димитар Влахов“

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Училиштето за деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ во С... повеќе...

 
Дебата: На унапредувањето на состојбата на Ромите треба уште да се работи

Дебата: На унапредувањето на состојбата на Ромите треба уште да се работи

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Потребите и проблемите на Ромите во Македонија, нивната позиција в... повеќе...

Златниот орел да се премести од брегот на Тиквешко Езеро во  Кавадарци

Златниот орел да се премести од брегот на Тиквешко Езеро во Кавадарци

Кавадарци, 11 септември 2018 (МИА)  - Здружението за зачувување на природата  “Аквила” од Кавадарци ... повеќе...

Црвениот крст организира симулација на сообраќајна несреќа во Скопје

Црвениот крст организира симулација на сообраќајна несреќа во Скопје

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - По повод Светскиот ден по Прва помош - 8 Септември Црвен крст на Г... повеќе...

Средба планинасрки друштва-СВР Тетово: Пријавување на планинарските тури за поголема безбедност

Средба планинасрки друштва-СВР Тетово: Пријавување на планинарските тури за поголема безбедност

Тетово, 10 септември 2018 (МИА) - Пријавување на планинарските тури особено во есенски и зимски врем... повеќе...

Македонија Бојкотира: Со бојкот ќе го спречиме бришењето на се што е македонско

Македонија Бојкотира: Со бојкот ќе го спречиме бришењето на се што е македонско

Скопје, 10 септември 2018 Караванот на Кризниот штаб против референдумот синоќа имаше средби со гра... повеќе...

Објавен четвртиот број на публикацијата на ССНМ „Новинарството како јавно добро“

Објавен четвртиот број на публикацијата на ССНМ „Новинарството како јавно добро“

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Објавен е четвртиот број на публикацијата на Самостојниот синдикат... повеќе...

Граѓанска кампања за референдумот „Зачекори напред! Изборот е твој“ (видео)

Граѓанска кампања за референдумот „Зачекори напред! Изборот е твој“ (видео)

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Десетина граѓански организации денеска ја почнаа кампањата „Зачеко... повеќе...

Во Велес се одржа првата стрип-колонија „Велес 2018“

Во Велес се одржа првата стрип-колонија „Велес 2018“

Велес,   септември 2018  (МИА) - Во организација на Стрип-центарот на Македонија-Велес во средношкол... повеќе...

Едукативна работилница во Крива Паланка за лицата од трето доба

Едукативна работилница во Крива Паланка за лицата од трето доба

Крива Паланка, 9 септември 2018 (МИА) – Лица од третото доба од Крива Паланка денеска присуствуваа н... повеќе...

Без струја утре делови од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода

Без струја утре делови од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Без струја утре во одредени делови од денот ќе останат корисниците ... повеќе...

Решен проблемот со прекинот на водоснабдувањето во Делчево

Решен проблемот со прекинот на водоснабдувањето во Делчево

Делчево, 9 септември 2018 (МИА) - Отстранет е дефектот на водоводната линија поради кој Делчево и де... повеќе...

Изјава на американскиот сенатор Рон Џонсон (видео)

Изјава на американскиот сенатор Рон Џонсон (видео)

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - МИА на својата ФБ страница во живо ќе ја емитува изјавата на америк... повеќе...

Иселениците внесуваат нов живот во гостиварско Трново

Иселениците внесуваат нов живот во гостиварско Трново

Гостивар, 9 септември 2018 (МИА) -  Стуткано во подножјето на планината Сува Гора, во крајот што Алб... повеќе...

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш

Штип, 9 септември 2018 (МИА) - Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на патот Штип-Радовиш во ... повеќе...

Во Берово во тек кампањата за бесплатно чипирање на кучињата миленици

Во Берово во тек кампањата за бесплатно чипирање на кучињата миленици

Берово, 9 септември 2018 (МИА) - Во Берово официјално почна кампањата на Агенцијата за храна и ветер... повеќе...

Васил Јанкула, кој боледува од церебрална парализа, ја извози патеката на Охридскиот маратон

Васил Јанкула, кој боледува од церебрална парализа, ја извози патеката на Охридскиот маратон

Дебар, 9 септември 2018 (МИА) – Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална пара... повеќе...