• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Граѓански сектор

Граѓанска кампања за референдумот „Зачекори напред! Изборот е твој“ (видео)

Граѓанска кампања за референдумот „Зачекори напред! Изборот е твој“ (видео)

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Десетина граѓански организации денеска ја почнаа кампањата „Зачеко... повеќе...

 
Во Велес се одржа првата стрип-колонија „Велес 2018“

Во Велес се одржа првата стрип-колонија „Велес 2018“

Велес,   септември 2018  (МИА) - Во организација на Стрип-центарот на Македонија-Велес во средношкол... повеќе...

Едукативна работилница во Крива Паланка за лицата од трето доба

Едукативна работилница во Крива Паланка за лицата од трето доба

Крива Паланка, 9 септември 2018 (МИА) – Лица од третото доба од Крива Паланка денеска присуствуваа н... повеќе...

Без струја утре делови од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода

Без струја утре делови од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Без струја утре во одредени делови од денот ќе останат корисниците ... повеќе...

Решен проблемот со прекинот на водоснабдувањето во Делчево

Решен проблемот со прекинот на водоснабдувањето во Делчево

Делчево, 9 септември 2018 (МИА) - Отстранет е дефектот на водоводната линија поради кој Делчево и де... повеќе...

Изјава на американскиот сенатор Рон Џонсон (видео)

Изјава на американскиот сенатор Рон Џонсон (видео)

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - МИА на својата ФБ страница во живо ќе ја емитува изјавата на америк... повеќе...

Иселениците внесуваат нов живот во гостиварско Трново

Иселениците внесуваат нов живот во гостиварско Трново

Гостивар, 9 септември 2018 (МИА) -  Стуткано во подножјето на планината Сува Гора, во крајот што Алб... повеќе...

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш

Штип, 9 септември 2018 (МИА) - Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на патот Штип-Радовиш во ... повеќе...

Во Берово во тек кампањата за бесплатно чипирање на кучињата миленици

Во Берово во тек кампањата за бесплатно чипирање на кучињата миленици

Берово, 9 септември 2018 (МИА) - Во Берово официјално почна кампањата на Агенцијата за храна и ветер... повеќе...

Васил Јанкула, кој боледува од церебрална парализа, ја извози патеката на Охридскиот маратон

Васил Јанкула, кој боледува од церебрална парализа, ја извози патеката на Охридскиот маратон

Дебар, 9 септември 2018 (МИА) – Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална пара... повеќе...

Конференција „Шар Планина - треба ли да биде прогласена за Национален парк“

Конференција „Шар Планина - треба ли да биде прогласена за Национален парк“

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Конференција на тема „Шар Планина - треба ли да биде прогласена за ... повеќе...

Пијанечко-малешевска свадба по 12-ти пат во Делчево

Пијанечко-малешевска свадба по 12-ти пат во Делчево

Делчево, 8 септември 2018 (МИА) - Во Делчево се одвиваат главните активности од Пијанечко-малешевска... повеќе...

ЗНМ ја поздрави одлуката за затворска казна за напаѓачот на новинарите на А1он

ЗНМ ја поздрави одлуката за затворска казна за напаѓачот на новинарите на А1он

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ја поздравува одлукат... повеќе...

Симулациска вежба за прва помош во сообраќајка

Симулациска вежба за прва помош во сообраќајка

Ресен, 8 септември 2018 (МИА) – Навремено и правилно укажана прва помош на повредени во сообраќајна ... повеќе...

Денот на независноста одбележан во Куманово

Денот на независноста одбележан во Куманово

Куманово, 8 септември 2018 (МИА) - По повод 8 Септември, Денот на независноста на Република Македони... повеќе...

Денот на независноста одбележан во Гевгелија

Денот на независноста одбележан во Гевгелија

Гевгелија, 8 септември 2018 (МИА) - Со положување цвеќе пред Спомен-костурницата на паднатите борци ... повеќе...

Денот на независносата одбележан во Крива Паланка

Денот на независносата одбележан во Крива Паланка

Крива Паланка, 8 септември 2018 (МИА) - Со полагање цвеќе на спомен-бистата на паднатите борци од На... повеќе...