• A-
  • A
  • A+
вторник, 24 април 2018, 

Сообраќај и транспорт

Патот Пршовце - Јегуновце утре и задутре затворен за сообраќај

Патот Пршовце - Јегуновце утре и задутре затворен за сообраќај

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Делницата Пршовце - Јегуновце утре и задутре ќе биде затворена за сооб... повеќе...

 
Во Велес легализирани 6100 дивоградби

Во Велес легализирани 6100 дивоградби

Велес, 23 април 2018 (МИА) - Во Велес од почетокот на процесот на легализација до денес легализирани... повеќе...

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 април 2018 (МИА) – Пуштена е во употреба автопатската делница Демир Капија - Смокви... повеќе...

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 април 2018 (МИА) – Пуштена е во употреба автопатската делница Демир Капија – Смокви... повеќе...

Модерен контролен центар за безбедност на Демир Капија - Смоквица

Модерен контролен центар за безбедност на Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 април 2018 (МИА) - Безбедноста на сообраќајот на автопатот Демир Капија - Смоквица ... повеќе...

Косовски државјанин настрада во сообраќајка во Скопје

Косовски државјанин настрада во сообраќајка во Скопје

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Државјанин на Косово вчера попладне починал кога изгубил контрола над ... повеќе...

Три сообраќајки викендов во Тиквешко, повредени четири лица од кои две малолетни

Три сообраќајки викендов во Тиквешко, повредени четири лица од кои две малолетни

Кавадарци, 23 април 2018 (МИА) - Три сообраќајни несреќи се случија викендов во Тиквешко во кои беа ... повеќе...

Пуштање во употреба на Демир Капија - Смоквица, нови 28 километри автопат

Пуштање во употреба на Демир Капија - Смоквица, нови 28 километри автопат

Скопје, 23 април 2018 (МИА) -  Автопатската делница Демир Капија Смоквица, по шест години изградба, ... повеќе...

Тринаесет сообраќајки во Скопје, потешко повреден велосипедист

Тринаесет сообраќајки во Скопје, потешко повреден велосипедист

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Едно лице велосипедист се здобило со тешки телесни повреди, седум со п... повеќе...

Дигитализација на Западен Балкан за поголема соработка и економски развој

Дигитализација на Западен Балкан за поголема соработка и економски развој

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Дигитална трансформација на земјите од Западен Балкан за поголема сора... повеќе...

Лажните вести предизвик на традиционалните медиуми

Лажните вести предизвик на традиционалните медиуми

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Македонија не е исклучена од феноменот на лажни вести. Тој проблем не ... повеќе...

Западен Балкан ги договори целите за дигитална трансформација

Западен Балкан ги договори целите за дигитална трансформација

Скопје, 19 април 2018 (МИА) – Државите од Западен Балкан се заложија за намалување на цените во роам... повеќе...

Пет милиони денари за нов софтвер за транспортни дозволи

Пет милиони денари за нов софтвер за транспортни дозволи

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Пет милиони денари ќе додели Фондот за иновации и технолошки развој (Ф... повеќе...

Едно лице потешко, три полесно повредени во пет сообраќајки во Скопје

Едно лице потешко, три полесно повредени во пет сообраќајки во Скопје

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Едно лице е тешко повредено, а три се здобиле со полесни повреди во пе... повеќе...

Дигиталниот самит продолжива со дебата за борбата со лажни вести

Дигиталниот самит продолжива со дебата за борбата со лажни вести

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Дебата „Медиумите во дигиталната ера: Борба со лажните вести“, како и ... повеќе...

Подобар и побезбеден проток на податоци во воздухопловството

Подобар и побезбеден проток на податоци во воздухопловството

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Подобар и побезбеден пренос на податоците во воздухопловството треба д... повеќе...

Дигитална пред политичка интеграција, соработка и поевтин роаминг

Дигитална пред политичка интеграција, соработка и поевтин роаминг

Скопје, 18 април 2018 (МИА) – Да не се пропуштат можностите од дигитализацијата, кои ќе овозмножат п... повеќе...

Мозаик

Кејт и Вилијам добија син

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со ...

Џи-Кју ја стави Библијата на листа на „најпреценети книги во светот“

Списанието за машка мода Џи-Кју објави „Листа на н...

Обдукциите не отркиле ништо сомнително околу смртта на ди-џеј Авичи

Обдукциите над телото на шведскиот ди-џеј Тим Берг...

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката...