• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Сообраќај и транспорт

Во октомври ќе се соопшти новата цена на чинење на автопатот Кичево-Охрид

Во октомври ќе се соопшти новата цена на чинење на автопатот Кичево-Охрид

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Дополнителни 152 милиони евра бара кинески „Синохидро“ за изградба ... повеќе...

 
Автопатот од Приштина до границата со Македонија готов до крајот на годината

Автопатот од Приштина до границата со Македонија готов до крајот на годината

Приштина, 6 септември 2018 (МИА) – Автопатот од Приштина до границата со Македонија ќе биде готов до... повеќе...

Сугарески: Седумдесет милиони евра од Светска банка за инфраструктурни проекти во целата држава

Сугарески: Седумдесет милиони евра од Светска банка за инфраструктурни проекти во целата држава

Охрид, 5 септември 2018 (МИА) – Целосна реконструкција на булеварот „Туристичка“, на регионалниот па... повеќе...

ММА: Соопштението на АВМУ во врска со кампањата на ЕУ е целосно беспредметно

ММА: Соопштението на АВМУ во врска со кампањата на ЕУ е целосно беспредметно

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Соопштението на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги (АВМУ) в... повеќе...

Се реконструира асфалтот на регионалниот пат Виница - Бигла

Се реконструира асфалтот на регионалниот пат Виница - Бигла

Кочани, 05. септември 2018 (МИА) - За делницата од Виница до Бигла на регионалниот пат кон Делчево с... повеќе...

Говорот на омраза во медиумите мора да се превенира и санкционира, порачуваат регулаторите

Говорот на омраза во медиумите мора да се превенира и санкционира, порачуваат регулаторите

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Говорот на омраза во медиумите и начините како да се превенира и са... повеќе...

АВМУ: Јавната пропаганда за референдумот да се одвои од другите содржини на медиумите

АВМУ: Јавната пропаганда за референдумот да се одвои од другите содржини на медиумите

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудоиовизуелни медиумски услуги на Македонија... повеќе...

Во девет сообраќајки во Скопје вчера едно лице потешко повредено

Во девет сообраќајки во Скопје вчера едно лице потешко повредено

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - На подрачјето на Град Скопје вчера се случиле девет сообраќајни нез... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на влезот во Охрид

Нормализиран сообраќајот на влезот во Охрид

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Р1208 влез во Охрид ... повеќе...

Собранието ќе ги врати парите што нема да ги искористи за кампањата

Собранието ќе ги врати парите што нема да ги искористи за кампањата

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Владата му префрлила 80 милиони денари на Собранието за кампањата з... повеќе...

РСБСП апелира во новата учебна година, со заеднички сили до поголема безбедност на децата

РСБСП апелира во новата учебна година, со заеднички сили до поголема безбедност на децата

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот (РСБСП) апелира до ... повеќе...

Ќе се санира свлечиштето меѓу Наколец и Штрбово

Ќе се санира свлечиштето меѓу Наколец и Штрбово

Ресен, 2 септември 2018 (МИА) – Јавното претпријатие за државни патишта наредната недела ќе распише ... повеќе...

На Табановце и Богородица се чека по дваесетина минути

На Табановце и Богородица се чека по дваесетина минути

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - На граничните премини Табановце и Богородица се чека по 15 до 20 ми... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Валандово

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Валандово

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Удово - Валандово што ... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Удово-Валандово, се пренасочува по автопатот

Во прекин сообраќајот на патот Удово-Валандово, се пренасочува по автопатот

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Поради одржување спортска манифестација организирана од општина Вал... повеќе...

Во Берово се реконструира улицата ,,Борис Кидрич”

Во Берово се реконструира улицата ,,Борис Кидрич”

Берово, 1 септември 2018 (МИА) - Започнаа градежните активности за реконструкција на улицата Борис К... повеќе...

АМСМ: Сообраќајот на Плетвар се одвива наизменично

АМСМ: Сообраќајот на Плетвар се одвива наизменично

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Од 14:45 часот  сообраќајот на планинскиот превој Плетвар се одвива... повеќе...