• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Сообраќај и транспорт

Одрони на патниот правец Делчево - Македонска Каменица

Одрони на патниот правец Делчево - Македонска Каменица

Делчево, 31 август 2018 (МИА) - Дождот што го зафати регионот на Пијанец резултираше со појава на од... повеќе...

 
Во прекин сообраќајот кај Сопотско

Во прекин сообраќајот кај Сопотско

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Ресен-Битола кај местото викано „Соп... повеќе...

Кампања на РСБСП за поголема безбедност на децата во сообраќајот

Кампања на РСБСП за поголема безбедност на децата во сообраќајот

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Подобрување на безбедноста на децата во сообраќајот и на сообраќајнот... повеќе...

Јавниот превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Јавниот превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Скопје, 31 август 2018н (МИА) - Возилата од јавниот превоз од утре, сабота (1.09.2018.година), ќе со... повеќе...

Четиринаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје, торјца потешко

Четиринаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје, торјца потешко

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Вкупно 14 лица се повредени во сообраќајни незгоди што се случиле во ... повеќе...

Се затвора регионалниот пат Охрид-Свети Наум во должина од 600 метри

Се затвора регионалниот пат Охрид-Свети Наум во должина од 600 метри

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Регионалниот пат од Охрид кон Свети Наум денеска од 13 часот се затво... повеќе...

Сугарески: Општините да достават проекти за инфраструктурни проекти

Сугарески: Општините да достават проекти за инфраструктурни проекти

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Општините да достават готови проекти до Владата за да може да ги иско... повеќе...

Санирање дефект во тунел 1 Демир Капија, правец Гевгелија – Скопје

Санирање дефект во тунел 1 Демир Капија, правец Гевгелија – Скопје

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Вечер од 22:00 до 23:00 часот ќе се изврши санирање на дефект на дел ... повеќе...

АВМУ расправа за одземање дозвола на телевизија (во живо)

АВМУ расправа за одземање дозвола на телевизија (во живо)

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска одржува ... повеќе...

М-НАВ регрутира нова генерација контролори на летање

М-НАВ регрутира нова генерација контролори на летање

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Македонска Навигација (М-НАВ) објави повик до сите заинтересирани пол... повеќе...

Сугарески во посета на општина Илинден

Сугарески во посета на општина Илинден

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ја посети ... повеќе...

АВМУ ќе расправа за одземање дозвола на телевизија

АВМУ ќе расправа за одземање дозвола на телевизија

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ќе одржи... повеќе...

Зголемена фреквенција на Табановце, се чека до 45 минути

Зголемена фреквенција на Табановце, се чека до 45 минути

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а... повеќе...

Во Скопје изминатите два дена 21 сообраќајка, двајца потешко повредени

Во Скопје изминатите два дена 21 сообраќајка, двајца потешко повредени

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Вкупно 21 сообраќајнa незгодa се случилa изминатиот викенд на подрачј... повеќе...

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце поради зголемена фреквенција на возила... повеќе...

Сообраќајот по влажни коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот по влажни коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози... повеќе...

Стружанец учествувал во сообраќајка во Албанија

Стружанец учествувал во сообраќајка во Албанија

Либражд, 27 август 2018 (МИА) - Во сообраќајна несреќа што се случи попладневно на патниот правец Ли... повеќе...