• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Сообраќај и транспорт

АВМУ ќе расправа за одземање дозвола на телевизија

АВМУ ќе расправа за одземање дозвола на телевизија

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ќе одржи... повеќе...

 
Зголемена фреквенција на Табановце, се чека до 45 минути

Зголемена фреквенција на Табановце, се чека до 45 минути

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а... повеќе...

Во Скопје изминатите два дена 21 сообраќајка, двајца потешко повредени

Во Скопје изминатите два дена 21 сообраќајка, двајца потешко повредени

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Вкупно 21 сообраќајнa незгодa се случилa изминатиот викенд на подрачј... повеќе...

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце поради зголемена фреквенција на возила... повеќе...

Сообраќајот по влажни коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот по влажни коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози... повеќе...

Стружанец учествувал во сообраќајка во Албанија

Стружанец учествувал во сообраќајка во Албанија

Либражд, 27 август 2018 (МИА) - Во сообраќајна несреќа што се случи попладневно на патниот правец Ли... повеќе...

Нормализиран сообраќајот Прилеп-Градско кај „Лукоил“

Нормализиран сообраќајот Прилеп-Градско кај „Лукоил“

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Попладнево од 17.30 часот сообраќајот на магистралниот пат Прилеп-Гра... повеќе...

Од ноември почнува изградбата на инфраструктурната мрежа во зоната Визбегово

Од ноември почнува изградбата на инфраструктурната мрежа во зоната Визбегово

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - До почетокот на ноември се очекува да почнат активностите околу изгра... повеќе...

Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп

Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп

Прилеп, 27 август 2018 (МИА) - Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп од правец кон Росоман преди... повеќе...

На Табановце зголемена фреквенција на возила

На Табановце зголемена фреквенција на возила

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила. В... повеќе...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 27 август 2018 Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА:... повеќе...

На ГП „Табановце“  се чека до полоцина час

На ГП „Табановце“ се чека до полоцина час

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а... повеќе...

Сообраќајот Кривогаштани-Крушево во прекин поради натпреварот „Фис ролерски куп Тоше Проески“

Сообраќајот Кривогаштани-Крушево во прекин поради натпреварот „Фис ролерски куп Тоше Проески“

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Кривогаштани-Крушево е во прекин пора... повеќе...

Зголемена фреквенција на Табановце - се чека до 30 минути

Зголемена фреквенција на Табановце - се чека до 30 минути

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, п... повеќе...

Сообраќајот Росоман-Кавадарци во прекин поради градежни работи

Сообраќајот Росоман-Кавадарци во прекин поради градежни работи

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Росоман-Кавадарци е во прекин поради гр... повеќе...

Поради свлечиште во прекин сообраќајот Битола-Ресен кај с. Крклино

Поради свлечиште во прекин сообраќајот Битола-Ресен кај с. Крклино

Скопје, 25 август 2018 (МИА) - Поради свлечиште во прекин е сообраќајот на патот Битола-Ресен кај с.... повеќе...

На Богородица се чека до 30 минути

На Богородица се чека до 30 минути

Скопје, 25 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Богородица има зголемена фреквенција на возила, ... повеќе...