Сообраќај и транспорт

Патот Радовиш - Струмица блокиран од земјоделци незадоволни од откупот на сливи

 Патот Радовиш - Струмица блокиран од земјоделци незадоволни од откупот на сливи

Скопје, 18 август 2018 (МИА) - Група земјоделци незадоволни од откупот на сливи, од 11 часот го блок... повеќе...

 
На Табановце и Богородица се чека од 15 до 30 минути

На Табановце и Богородица се чека од 15 до 30 минути

Скопје, 18 август 2018 (МИА) - На граничните премини Табановце и Богородица од македонска страна се ... повеќе...

Сугарески: Наскоро нов анекс договор со Синохидро

Сугарески: Наскоро нов анекс договор со Синохидро

Скопје, 17 август 2018 (МИА) - Со кинеската компанија Синохидро во моментов се водат финалните прего... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Кочани, задржување од половина час на „Богородица“, еден час на „Табановце

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Кочани, задржување од половина час на „Богородица“, еден час на „Табановце

Скопје, 17 авгсут 2018 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, кој беше во прекин пора... повеќе...

Поради сообраќајка во прекин магистралниот пат Штип-Кочани

Поради сообраќајка во прекин магистралниот пат Штип-Кочани

Скопје, 17 август 2018 (МИА) - Поради сообраќајна незгода помеѓу селата Чешиново и Облешево од 16:40... повеќе...

Министерство за транспорт и врски: Продолжува поддршката на авокомпании што нудат евтини летови

17 август 2018  Министерството за транспорт и врски реагира на денешната прес-конференција на претс... повеќе...

Започнуваат градежните работи на улицата „Илинденска“ во Делчево

Започнуваат градежните работи на улицата „Илинденска“ во Делчево

Делчево, 17 август 2018 (МИА) - Во понеделник во Делчево се очекува да започнат градежните работи за... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Ресен-Битола, кај месноста Стара Слога ... повеќе...

Блокиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Блокиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Ресен-Битола кај местото викано Стара С... повеќе...

Во Скопје 12 сообраќајки, повредени шест лица

Во Скопје 12 сообраќајки, повредени шест лица

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - На територија на Скопје во изминатото деноноќие се случиле 12 сообраќ... повеќе...

На Богородица се чека до еден час, на Табановце до 45 минути

На Богородица се чека до еден час, на Табановце до 45 минути

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Богородица од македонска страна за излез се чека... повеќе...

РСБСП: Внимателно возење при обилни летни врнежи од дожд

РСБСП: Внимателно возење при обилни летни врнежи од дожд

Скопје, 15 август 2018 (МИА) - Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) ... повеќе...

Во Скопје 17 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

Во Скопје 17 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

Скопје, 15 август 2018 (МИА) - На територија на Скопје во изминатото деноноќие се случиле 17 сообраќ... повеќе...

На Табановце се чека од 15 до 30 минути

На Табановце се чека од 15 до 30 минути

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце за излез од Македонија има зголемена ф... повеќе...

Сугарески: Не е точно дека Владата намерно го поништи тендерот за евтини летови

Сугарески: Не е точно дека Владата намерно го поништи тендерот за евтини летови

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Не е точно дека Владата намерно го поништи јавниот повик за доделувањ... повеќе...

Интензитетот на сообраќајот умерен, нема чекања на граничните премини

Интензитетот на сообраќајот умерен, нема чекања на граничните премини

Скопје, 14 авгист 2018 (МИА) - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските среди... повеќе...

АМСМ: Нема подолги чекања на граничните премини

АМСМ: Нема подолги чекања на граничните премини

Скопје, 13 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози. Интензитетот на ... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...