• A-
  • A
  • A+
вторник, 22 мај 2018, 

Спорт

ТЦР Европа: Давидовски на 15-то, Стефановски на 16-то место во Холандија

ТЦР Европа: Давидовски на 15-то, Стефановски на 16-то место во Холандија

Зандворт, 21 мај 2018 (МИА) - Македонските автомобилисти, Игор Стефановски -Иџе и Виктор Давидовски,... повеќе...

 
Мираковски поради повреда ја пропушта финалната серија

Мираковски поради повреда ја пропушта финалната серија

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - Капитенот на Работнички, Димитар Мираковски, ќе ги пропушти останатите н... повеќе...

Струмица домаќин на Ф4 за кошаркари до 14 години

Струмица домаќин на Ф4 за кошаркари до 14 години

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - Завршниот турнир од возрасната категорија за кошаркари до 14 години ќе с... повеќе...

ФФМ ги пушти во продажба билетите за куп финалето

ФФМ ги пушти во продажба билетите за куп финалето

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) – Македонската фудбалска федерација денеска ги пушти во продажба билетите ... повеќе...

Кошарка М-20: Работнички нов шампион на Македонија

Кошарка М-20: Работнички нов шампион на Македонија

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) – Екипата на Работнички ја победи ФМП Академија синоќа во финалето на „фај... повеќе...

Работнички поведе во финалето од плејофот

Работнички поведе во финалето од плејофот

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) – Работнички го победи МЗТ Скопје Аеродром со 86:77 и поведе со 1-0 во фин... повеќе...

Шампионот Шкендија ја помина стоката

Шампионот Шкендија ја помина стоката

Тетово, 20 мај 2018 (МИА) – Екипата на Шкендија која од поодамна ја обезбеди шампионската титула на ... повеќе...

Работнички во Европа, Победа се избори за бараж

Работнички во Европа, Победа се избори за бараж

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) – Екипата на Работнички со победата над Скопје го обезбеди третото место н... повеќе...

Заврши државното првенство во одбојка за пионерки

Заврши државното првенство во одбојка за пионерки

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) - Во спортската сала „Независна Македонија“ во општина Кисела Вода викендо... повеќе...

Ракометарките на Вардар по шести пат до трофејот во купот

Ракометарките на Вардар по шести пат до трофејот во купот

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) – Екипата на Вардар го победи Металург со 46:24 во финалето од Купот на Ма... повеќе...

МЗТ Скопје нема да го почне финалето ако не се исполнети сите безбедносни услови во „Градски парк“

МЗТ Скопје нема да го почне финалето ако не се исполнети сите безбедносни услови во „Градски парк“

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) – Во пресрет на вечерашното финале од кошаркарскиот плејоф, актуелниот мак... повеќе...

Комплетиран тренерскиот тим за кампот „Кирил Лазаров 7“

Комплетиран тренерскиот тим за кампот „Кирил Лазаров 7“

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) – На еден месец до стартот на четвртото издание на ракометниот камп „Кирил... повеќе...

Вардар стигна до 13. титула во Купот на Македонија

Вардар стигна до 13. титула во Купот на Македонија

Битола, 19 мај 2018 (МИА) – Ракометарите на Вардар се победници на Купот на Македонија, откако попла... повеќе...

Недев на карате семинар во Германија

Недев на карате семинар во Германија

Берлин, 19 мај 2018 (МИА) – Најдобриот македонски натпреварувач во традиционално карате Дејан Недев ... повеќе...

Металург ќе го предизвика Вардар во финалето на Купот на Македонија

Металург ќе го предизвика Вардар во финалето на Купот на Македонија

Битола, 18 мај 2018 (МИА) - Металург се пласираше во финалето на Купот на Македонија, откако го совл... повеќе...

Работнички не дозволува гостински навивачи, МЗТ жестоко реагираше

Работнички не дозволува гостински навивачи, МЗТ жестоко реагираше

Скопје, 18 мај 2018 (МИА) - Управата на кошаркарскиот клуб Работнички денеска донесе одлука со која ... повеќе...

Вардар прв финалист во Купот на Македонија

Вардар прв финалист во Купот на Македонија

Битола, 18 мај 2018 (МИА) - Вардар рутински го совлада Пелистер со 27:46 во првиот полуфинален натпр... повеќе...

Мозаик

Барак и Мишел Обама ќе бидат продуценти на „Нетфликс“

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, и нег...

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Десет торбички со подароци кои се делеле на венчав...

Вечниот ерген Хју Грант се жени на 57 години

Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечни...

Џенет Џексон ја поздрави кампањата #MeToo

На говорот по повод добивањето на Наградата за муз...

Британија не му издава виза на Роман Абрамович

Сопственикот на англискиот фудбалски клуб Челзи, р...