Спорт

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Македонска Каменица, 23 септември 2018 (МИА) - Бошко Стаменковски, единствениот спортист кој ја прет... повеќе...

 
Скопското фудбалско дерби за „црвено-црните“

Скопското фудбалско дерби за „црвено-црните“

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Вардар го победи Работнички со 2:0 вечерва во Скопје на отворањето... повеќе...

СЦ „Борис Трајковски“ доби модерен семафор

СЦ „Борис Трајковски“ доби модерен семафор

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Големата сала во СЦ „Борис Трајковски“ од денеска е со нов изглед.... повеќе...

Се одржа првиот турнир „Крива Паланка-Ранковце опен“

Се одржа првиот турнир „Крива Паланка-Ранковце опен“

Крива Паланка, 22 септември 2018 (МИА) - На тениските терени во општина Крива Паланка и општина Ра... повеќе...

Гачевски: Одиме на победа на дербито со Работнички

Гачевски: Одиме на победа на дербито со Работнички

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Вардар сезонава има три победи и две нерешени средби во петте досе... повеќе...

ФФМ дел од регионалниот состанок во Букурешт

ФФМ дел од регионалниот состанок во Букурешт

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Фудбалската федерација на Македонија изминатите два дена беше дел ... повеќе...

Петковски оптимист пред соседското дерби со Вардар

Петковски оптимист пред соседското дерби со Вардар

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Екипата на Работнички го пречекува Вардар вечер со почеток во 19 ч... повеќе...

Претседателот на ИААФ ќе престојува во Македонија

Претседателот на ИААФ ќе престојува во Македонија

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) -  Претседателот на Светската атлетска федерција (ИААФ), Лордот Себа... повеќе...

Четири настани за Европската недела на спортот

Четири настани за Европската недела на спортот

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - „Повик за здрав начин на живот“, Масовно скокање на јаже, „Биди ак... повеќе...

Брестовац: Со паметна игра до победа против Бешикташ

Брестовац: Со паметна игра до победа против Бешикташ

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Ракометарите на Металург во недела во СЦ „Борис Трајковски“ со поч... повеќе...

Отворено пријавувањето за 15. Виз ер Скопски маратон

Отворено пријавувањето за 15. Виз ер Скопски маратон

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Пријавувањето за учество на 15. Виз ер Скопски маратон, што ќе се ... повеќе...

Ѓорческа поразена во второто коло во Подгорица

Ѓорческа поразена во второто коло во Подгорица

Подгорица, 20 септември 2018 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа беше елиминирана на силнио... повеќе...

Дибиров: Не потценуваме никого

Дибиров: Не потценуваме никого

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) – Ракометарите на Вардар во второто коло од Лигата на шампионите го ... повеќе...

Црвенковска вклучена во стручниот штаб на Вардар

Црвенковска вклучена во стручниот штаб на Вардар

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) – Поранешната македонска репрезентативка Билјана Црвенковска е нов ч... повеќе...

Горбок успешно опериран во Загреб

Горбок успешно опериран во Загреб

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) – Левиот бек на Вардар, Сергеј Горбок имаше операција на коленото во... повеќе...

Брестовац: Сакавме да победиме, но направивме многу несфатливи и технички грешки

Брестовац: Сакавме да победиме, но направивме многу несфатливи и технички грешки

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Металург, Данило Брестовац беше очигледно разочаран од... повеќе...

Металург ремизираше со Извиѓач во Скопје

Металург ремизираше со Извиѓач во Скопје

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Металург ремизираше со 27:27 против Извиѓач во натпревар од четврт... повеќе...