• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Спорт

Кичево доби женски одбојкарски клуб

Кичево доби женски одбојкарски клуб

Кичево, 26 септември 2018 (МИА) - Иницијативниот одбор, на чело со познатиот спортски работник и одб... повеќе...

 
МЗТ Скопје подмладен и подготвен за новата сезона

МЗТ Скопје подмладен и подготвен за новата сезона

Скопје, 26 септември 2018 (МИА) – Македонскиот кошаркарски вицепрвак МЗТ Скопје Аеродром утре против... повеќе...

Гедбан им се приклучи на ракометарите на Вардар

Гедбан им се приклучи на ракометарите на Вардар

Скопје, 26 септември 2018 (МИА) - Алжирскиот интернационалец Калифа Гедбан пристигна во Скопје и од ... повеќе...

Шкупи сепак ќе игра во Првата кошаркарска лига

Шкупи сепак ќе игра во Првата кошаркарска лига

Скопје, 26 септември 2018 (МИА) - Во просториите на Македонската кошаркарска федерација денеска беа ... повеќе...

Прво рели со олдтајмери во Скопје

Прво рели со олдтајмери во Скопје

Скопје, 26 септември 2018 (МИА) - АКК Примо авј и О.К. Класик под покровителство на Општина Центар о... повеќе...

Васоски: Мора да останеме концентрирани

Васоски: Мора да останеме концентрирани

Скопје, 25 септември 2018 (МИА) – Вардар од шест натпревари во Првата лига оваа сезона има скор од ч... повеќе...

Македонските фудбалски легенди дел од Европската недела на спортот

Македонските фудбалски легенди дел од Европската недела на спортот

Скопје, 25 септември 2018 (МИА) - По повод одбележувањето на Европската недела на спортот, на ФФМ тр... повеќе...

Европската недела на спортот одбележана во Тетово

Европската недела на спортот одбележана во Тетово

Тетово, 24 септември 2018 (МИА) - Одбојкарскиот тренер Слободан Зафоровски како и фудбалерите на прв... повеќе...

Заврши премиерната 3х3 лига на Македонија

Заврши премиерната 3х3 лига на Македонија

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) – Со одигрување на последниот турнир од шесте ширум Македонија, вике... повеќе...

Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Данило Брестовац побара трпение за неговиот ... повеќе...

Металург против Бешикташ имаше сили само едно полувреме

Металург против Бешикташ имаше сили само едно полувреме

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Металург вечерва во Скопје е пора... повеќе...

Академија Пандев се врати на врвот во ПМФЛ

Академија Пандев се врати на врвот во ПМФЛ

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) – Екипата на Академија Пандев се врати на првото место на табелата в... повеќе...

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Струмица, 23 септември 2018 (МИА) - Првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија денеска се ... повеќе...

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Македонска Каменица, 23 септември 2018 (МИА) - Бошко Стаменковски, единствениот спортист кој ја прет... повеќе...

Скопското фудбалско дерби за „црвено-црните“

Скопското фудбалско дерби за „црвено-црните“

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Вардар го победи Работнички со 2:0 вечерва во Скопје на отворањето... повеќе...

СЦ „Борис Трајковски“ доби модерен семафор

СЦ „Борис Трајковски“ доби модерен семафор

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Големата сала во СЦ „Борис Трајковски“ од денеска е со нов изглед.... повеќе...

Се одржа првиот турнир „Крива Паланка-Ранковце опен“

Се одржа првиот турнир „Крива Паланка-Ранковце опен“

Крива Паланка, 22 септември 2018 (МИА) - На тениските терени во општина Крива Паланка и општина Ра... повеќе...

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...