• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Спорт

Барсегјан: Сите сме заслужни за триумфот

Барсегјан: Сите сме заслужни за триумфот

Скопје, 20 август 2018 (МИА) – Стрелецот на победничкиот гол за Вардар на средбата со Ренова, Тигран... повеќе...

 
Кадетите на средба со Наумоски

Кадетите на средба со Наумоски

Скопје, 20 август 2018 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација до 16 години која го освои бр... повеќе...

Македонија до 17 години ќе одигра три контролни натпревари во Малта

Македонија до 17 години ќе одигра три контролни натпревари во Малта

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Македонската репрезентација до 17 години, претстојниот период на Малт... повеќе...

Целје го освои трофејот на Струшкиот ракометен турнир

Целје го освои трофејот на Струшкиот ракометен турнир

Струга, 20 август 2018 (МИА) – Во неизвесен дуел словенскиот шампион Целје го освои ракометниот турн... повеќе...

ПМФЛ: Прва победа за Вардар во новата сезона, Шкендија освои бод во Ѓорче Петров

ПМФЛ: Прва победа за Вардар во новата сезона, Шкендија освои бод во Ѓорче Петров

Тетово, 19 август 2018 (МИА) - Екипата на „Вардар“ денеска ја оствари првата победа во новото првенс... повеќе...

Младите ракометари поразени во борбата за бронзата на ЕХФ шампионатот

Младите ракометари поразени во борбата за бронзата на ЕХФ шампионатот

Тбилиси, 19 август 2018 (МИА) - Македонските ракометари до 18 години загубија во дуелот за третото м... повеќе...

Иџе не ја заврши втората трка во Асен

Иџе не ја заврши втората трка во Асен

Асен, 19 август 2018 (МИА) - Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе не ја заврши втората трк... повеќе...

Квалификации ЕП 2019: Одбојкарите по пресврт поразени од Украина

Квалификации ЕП 2019: Одбојкарите по пресврт поразени од Украина

Скопје, 19 август 2018 (МИА) - Македонската одбојкарска репрезентација го забележа првиот пораз во к... повеќе...

Kадетите на Македонија се пласираа во кошаркарската А дивизија

Kадетите на Македонија се пласираа во кошаркарската А дивизија

Сараево, 19 август 2018 (МИА) - Репрезентативците на Македонија до 16 години го освоија третото мест... повеќе...

Целје и Доброгеа Суд во финале на Струшкиот ракометен турнир

Целје и Доброгеа Суд во финале на Струшкиот ракометен турнир

Струга, 19 август 2018 (МИА) - Екипите на Целје и Доброгеа Суд ќе играат вечерва во финалето на Меѓу... повеќе...

Вардар освојувач на македонскиот ракометен Супер куп

Вардар освојувач на македонскиот ракометен Супер куп

Струга, 19 август 2018 (МИА) - Во рамки на 46. Меѓународен ракометен турир Струга 2018 синоќа се оди... повеќе...

Младите ракометари загубија во полуфиналето на ЕХФ-шампионатот

Младите ракометари загубија во полуфиналето на ЕХФ-шампионатот

Тбилиси, 18 август 2018 (МИА) - Ракометната репрезентацијата на Македонија до 18 години доживеа по... повеќе...

Бертола победник на Интернационалниот маратон во Охрид

Бертола победник на Интернационалниот маратон во Охрид

Охрид, 18 август 2018 (МИА) - Аргентинецот Гилермо Бертола триумфираше на Интернационалниот пливачки... повеќе...

Иџе заврши на 16-тата позиција на првата трка во Асен

Иџе заврши на 16-тата позиција на првата трка во Асен

Асен, 18 август 2018 (МИА) - Македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе заврши на 16-тата пози... повеќе...

Фудбалскиот ас Едмилсон догодина ќе отвори камп во Гостивар

Фудбалскиот ас Едмилсон догодина ќе отвори камп во Гостивар

Гостивар, 18 август 2018 (МИА) - Фудбалскиот интернационалец Жозе Едмилсон догодина ќе подучува млад... повеќе...

Доброгеа Суд - прв финалист на Струшкиот ракометен турнир

Доброгеа Суд - прв финалист на Струшкиот ракометен турнир

Струга, 18 август 2018 (МИА) -  Романската екипа Доброгеа Суд, предводена од поранешниот селектор на... повеќе...

По пауза од 25 години, турнир во шах во Македонска Каменица

По пауза од 25 години, турнир во шах во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 18 август 2018 (МИА) - Во Македонска Каменица во организација на новоформиранио... повеќе...