• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Спорт

Парондо: Успеавме да победиме еден од најдобрите тимови во Европа

Парондо: Успеавме да победиме еден од најдобрите тимови во Европа

Монпејле, 16 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо по победата над евро... повеќе...

 
Металург поразен на гостувањето кај Спортинг

Металург поразен на гостувањето кај Спортинг

Лисабон, 15 септември 2018 (МИА) - Екипата на Металург доживеа пораз со 34-26 (13-13) од Спортинг во... повеќе...

Вардар ја отвори сезоната со победа против актуелниот европски шампион

Вардар ја отвори сезоната со победа против актуелниот европски шампион

Монпелје, 15 септември 2018 (МИА) - Македонскиот ракометен шампион Вардар оствари триумф во првото к... повеќе...

Александар Илиевски најдобар на Велешкиот пливачки маратон

Александар Илиевски најдобар на Велешкиот пливачки маратон

Велес, 15 септември 2018 (МИА) - Александар Илиевски, репрезентативец и член на Пливачката федерациј... повеќе...

ФФМ додели 30 илјади евра на репрезентацијата за победите над Гибралтар и Ерменија

ФФМ додели 30 илјади евра на репрезентацијата за победите над Гибралтар и Ерменија

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација ... повеќе...

Петти велешки пливачки маратон на езерото „Младост“

Петти велешки пливачки маратон на езерото „Младост“

Велес, 15 септември 2018 (МИА) -  На езерото „Младост“ во близина на Велес ќе се одржи петтото и... повеќе...

Интер со гол на Пандев го најави враќањето во Лигата на шампионите

Интер со гол на Пандев го најави враќањето во Лигата на шампионите

Милано, 14 септември 2018 (МИА) - Трикратниот европски првак Интер по шест години пауза повторно ќе ... повеќе...

МКФ пушти карти за Македонија и Романија по симболична цена од 100 денари

МКФ пушти карти за Македонија и Романија по симболична цена од 100 денари

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Kошаркарската репрезентација на Македонија в недела ќе го одигра в... повеќе...

Давитков: Заслужено триумфиравме против Косово

Давитков: Заслужено триумфиравме против Косово

Приштина, 14 септември 2018 (МИА) - Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јордан... повеќе...

Раул Гонзалес избран за најдобар тренер во ЛШ од своите колеги

Раул Гонзалес избран за најдобар тренер во ЛШ од своите колеги

Париз, 13 септември 2018 (МИА) - Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес ... повеќе...

Петти велешки пливачки маратон в сабота на езерото „Младост“

Петти велешки пливачки маратон в сабота на езерото „Младост“

Велес, 13 септември 2018 (МИА) - Петтото издание на традиционалниот пливачки маратон на езерото „Мла... повеќе...

Претстојниот викенд нема да се возат трки во Скопје

Претстојниот викенд нема да се возат трки во Скопје

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Автомобилистичката федерација на Македонија соопшти дека авто-трка... повеќе...

Извлечени двојките за осминафиналето во Купот на Македонија

Извлечени двојките за осминафиналето во Купот на Македонија

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Во „Куќата на фудбалот“ денес беа извлечени осминафиналните двојки... повеќе...

Давитков: Да ја отвориме втората фаза со победа

Давитков: Да ја отвориме втората фаза со победа

Приштина, 13 септември 2018 (МИА) – Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Д... повеќе...

Македонија со 15 каратисти на Премиер лигата во Берлин

Македонија со 15 каратисти на Премиер лигата во Берлин

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) – Македонските каратисти заминаа за Берлин, Германија каде од 14 до ... повеќе...

Европски триатлон куп и Балканско првенство викендов во Охрид

Европски триатлон куп и Балканско првенство викендов во Охрид

Охрид, 13 септември 2018 (МИА) – Повеќе од 300 натпреварувачи од дваесеттина земји најавија учество ... повеќе...

Шкендија го совлада Кожув и се пласираше во осминафиналето на Купот

Шкендија го совлада Кожув и се пласираше во осминафиналето на Купот

Гевгелија, 12 септември 2018 (МИА) - Фудбалерите на Шкендија со победа од 0:2 против Кожув во Гевгел... повеќе...