• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Спорт

Раул Гонзалес избран за најдобар тренер во ЛШ од своите колеги

Раул Гонзалес избран за најдобар тренер во ЛШ од своите колеги

Париз, 13 септември 2018 (МИА) - Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес ... повеќе...

 
Петти велешки пливачки маратон в сабота на езерото „Младост“

Петти велешки пливачки маратон в сабота на езерото „Младост“

Велес, 13 септември 2018 (МИА) - Петтото издание на традиционалниот пливачки маратон на езерото „Мла... повеќе...

Претстојниот викенд нема да се возат трки во Скопје

Претстојниот викенд нема да се возат трки во Скопје

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Автомобилистичката федерација на Македонија соопшти дека авто-трка... повеќе...

Извлечени двојките за осминафиналето во Купот на Македонија

Извлечени двојките за осминафиналето во Купот на Македонија

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Во „Куќата на фудбалот“ денес беа извлечени осминафиналните двојки... повеќе...

Давитков: Да ја отвориме втората фаза со победа

Давитков: Да ја отвориме втората фаза со победа

Приштина, 13 септември 2018 (МИА) – Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Д... повеќе...

Македонија со 15 каратисти на Премиер лигата во Берлин

Македонија со 15 каратисти на Премиер лигата во Берлин

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) – Македонските каратисти заминаа за Берлин, Германија каде од 14 до ... повеќе...

Европски триатлон куп и Балканско првенство викендов во Охрид

Европски триатлон куп и Балканско првенство викендов во Охрид

Охрид, 13 септември 2018 (МИА) – Повеќе од 300 натпреварувачи од дваесеттина земји најавија учество ... повеќе...

Шкендија го совлада Кожув и се пласираше во осминафиналето на Купот

Шкендија го совлада Кожув и се пласираше во осминафиналето на Купот

Гевгелија, 12 септември 2018 (МИА) - Фудбалерите на Шкендија со победа од 0:2 против Кожув во Гевгел... повеќе...

Пајиќ, Маслинко и Николовски отпаднаа од составот за дуелот со Косово

Пајиќ, Маслинко и Николовски отпаднаа од составот за дуелот со Косово

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) – Селекторот на Македонија, Јорданчо Давитков, одлучи од составот за... повеќе...

Вардар потпиша со Алжирецот Гедбан

Вардар потпиша со Алжирецот Гедбан

Скопје, 11 септември (МИА) - Македонскиот ракометен првак Вардар потпиша со голманот Калифа Гедбан. ... повеќе...

Македонија У21 ремизираше со Ерменија

Македонија У21 ремизираше со Ерменија

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра нерешено... повеќе...

Охрид подготвен за претстојното ЕТУ Балканското првенство во триатлон

Охрид подготвен за претстојното ЕТУ Балканското првенство во триатлон

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) – Градот Охрид од 14-16 септември ќе биде домаќин на ЕТУ Балканското... повеќе...

МКФ им ги исплати премиите на сениорите

МКФ им ги исплати премиите на сениорите

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Македонската кошаркарска федерација денеска им ги исплати ветените... повеќе...

Кичево домаќин на меѓународен ракометен младински турнир

Кичево домаќин на меѓународен ракометен младински турнир

Кичево, 11 септември 2018 (МИА) – Градот Кичево е домаќин на меѓународен ракометен турнир „Кичево ку... повеќе...

Македонија У19 го освои второто место на Купот на федерации во Летонија

Македонија У19 го освои второто место на Купот на федерации во Летонија

Рига, 10 септември 2018 (МИА) -  Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 19 години го освои в... повеќе...

Хендрикс ќе настапи за Македонија против Косово и Романија

Хендрикс ќе настапи за Македонија против Косово и Романија

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Ричард Хендрикс ќе настапи за македонската кошаркарска репрезентац... повеќе...

Илиевски: Очекувам борбен натпревар, Ерменија проба за следниот циклус

Илиевски: Очекувам борбен натпревар, Ерменија проба за следниот циклус

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре ја пречеку... повеќе...