• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Спорт

Кичево домаќин на меѓународен ракометен младински турнир

Кичево домаќин на меѓународен ракометен младински турнир

Кичево, 11 септември 2018 (МИА) – Градот Кичево е домаќин на меѓународен ракометен турнир „Кичево ку... повеќе...

 
Македонија У19 го освои второто место на Купот на федерации во Летонија

Македонија У19 го освои второто место на Купот на федерации во Летонија

Рига, 10 септември 2018 (МИА) -  Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 19 години го освои в... повеќе...

Хендрикс ќе настапи за Македонија против Косово и Романија

Хендрикс ќе настапи за Македонија против Косово и Романија

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Ричард Хендрикс ќе настапи за македонската кошаркарска репрезентац... повеќе...

Илиевски: Очекувам борбен натпревар, Ерменија проба за следниот циклус

Илиевски: Очекувам борбен натпревар, Ерменија проба за следниот циклус

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре ја пречеку... повеќе...

Повредата на Танкоски сепак не е посериозна

Повредата на Танкоски сепак не е посериозна

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Металург во првите три натпревари... повеќе...

Брестовац: Многуте повредени не спречија да постигнеме повеќе

Брестовац: Многуте повредени не спречија да постигнеме повеќе

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Данило Брестовац по поразот од Нексе изјави ... повеќе...

Пандев: Играта се заборава, резултатот се памти

Пандев: Играта се заборава, резултатот се памти

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) – Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев изн... повеќе...

Македонија ја совлада Ерменија во Лигата на нациите

Македонија ја совлада Ерменија во Лигата на нациите

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Македонија ја совлада Ерменија со 2:0 во натпревар од второто коло ... повеќе...

Вардар го совлада Татран Прешов во СЕХА лигата

Вардар го совлада Татран Прешов во СЕХА лигата

Прешов, 9 септември 2018 (МИА) – Македонскиот првак Вардар го совлада Татран Прешов со 26:27 на гост... повеќе...

Ракометарките на Металург елиминирани од ЕХФ купот

Ракометарките на Металург елиминирани од ЕХФ купот

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Ракометарките на Металург се елиминирани од ЕХФ купот, откако денес... повеќе...

Боксерот Џетан Кета светски шампион во средна категорија во ВБУ верзијата

Боксерот Џетан Кета светски шампион во средна категорија во ВБУ верзијата

Дебар, 9 септември 2018 (МИА) – Триесет и пет годишниот боксер од Германија, со албанско потекло, Џе... повеќе...

Ракометарките на Металург убедливо поразени од Иси Париз

Ракометарките на Металург убедливо поразени од Иси Париз

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Ракометарките на Металург денеска претпеа убедлив пораз од 15:31 од... повеќе...

Вардарки испуштија победа против Куманово

Вардарки испуштија победа против Куманово

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) – Младиот и неискусен тим на Вардар ремизираше со 30:30 против фавори... повеќе...

Натпревар во играње табла во Кавадарци

Натпревар во играње табла во Кавадарци

Кавадарци, 8 септември 2018 (МИА) - Натпревар во играње табла по 16 пат се реализира во Кавадарци, в... повеќе...

Ангеловски: Натпреварот против Ерменија ќе го одлучи победникот во групата

Ангеловски: Натпреварот против Ерменија ќе го одлучи победникот во групата

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски... повеќе...

Во Дебар бокс меч за светски шампион во WBU категорија

Во Дебар бокс меч за светски шампион во WBU категорија

Дебар, 8 септември 2018 (МИА) – Во големата спортска сала во Дебар вечер ќе се одржи боксерски меч в... повеќе...

Кенијците Ротич и Мутони победници на 32. Охридски атлетски маратон

Кенијците Ротич и Мутони победници на 32. Охридски атлетски маратон

Охрид, 8 септември 2018 (МИА) –  Кенијците Марк Кипчумба Ротич во машка и Сузан Вачеке Мутони во жен... повеќе...