Спорт

Брестовац: Многуте повредени не спречија да постигнеме повеќе

Брестовац: Многуте повредени не спречија да постигнеме повеќе

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Данило Брестовац по поразот од Нексе изјави ... повеќе...

 
Пандев: Играта се заборава, резултатот се памти

Пандев: Играта се заборава, резултатот се памти

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) – Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев изн... повеќе...

Македонија ја совлада Ерменија во Лигата на нациите

Македонија ја совлада Ерменија во Лигата на нациите

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Македонија ја совлада Ерменија со 2:0 во натпревар од второто коло ... повеќе...

Вардар го совлада Татран Прешов во СЕХА лигата

Вардар го совлада Татран Прешов во СЕХА лигата

Прешов, 9 септември 2018 (МИА) – Македонскиот првак Вардар го совлада Татран Прешов со 26:27 на гост... повеќе...

Ракометарките на Металург елиминирани од ЕХФ купот

Ракометарките на Металург елиминирани од ЕХФ купот

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Ракометарките на Металург се елиминирани од ЕХФ купот, откако денес... повеќе...

Боксерот Џетан Кета светски шампион во средна категорија во ВБУ верзијата

Боксерот Џетан Кета светски шампион во средна категорија во ВБУ верзијата

Дебар, 9 септември 2018 (МИА) – Триесет и пет годишниот боксер од Германија, со албанско потекло, Џе... повеќе...

Ракометарките на Металург убедливо поразени од Иси Париз

Ракометарките на Металург убедливо поразени од Иси Париз

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Ракометарките на Металург денеска претпеа убедлив пораз од 15:31 од... повеќе...

Вардарки испуштија победа против Куманово

Вардарки испуштија победа против Куманово

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) – Младиот и неискусен тим на Вардар ремизираше со 30:30 против фавори... повеќе...

Натпревар во играње табла во Кавадарци

Натпревар во играње табла во Кавадарци

Кавадарци, 8 септември 2018 (МИА) - Натпревар во играње табла по 16 пат се реализира во Кавадарци, в... повеќе...

Ангеловски: Натпреварот против Ерменија ќе го одлучи победникот во групата

Ангеловски: Натпреварот против Ерменија ќе го одлучи победникот во групата

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски... повеќе...

Во Дебар бокс меч за светски шампион во WBU категорија

Во Дебар бокс меч за светски шампион во WBU категорија

Дебар, 8 септември 2018 (МИА) – Во големата спортска сала во Дебар вечер ќе се одржи боксерски меч в... повеќе...

Кенијците Ротич и Мутони победници на 32. Охридски атлетски маратон

Кенијците Ротич и Мутони победници на 32. Охридски атлетски маратон

Охрид, 8 септември 2018 (МИА) –  Кенијците Марк Кипчумба Ротич во машка и Сузан Вачеке Мутони во жен... повеќе...

Врачена државната награда „8 Септември“

Врачена државната награда „8 Септември“

Скопје, 8 септември 2018 (МИА)  - Државната награда „8 Септември“ за животно дело и признанија за ви... повеќе...

Македонија У-21 поразена од Србија

Македонија У-21 поразена од Србија

Нови Сад, 7 септември 2018 (МИА) - Македонската репрезентација за фудбалери до 21 година загуби со 2... повеќе...

Грегор Оцвирк потпиша договор со Вардар

Грегор Оцвирк потпиша договор со Вардар

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - Словенечкиот ракометар Грегор Оцвирк ќе биде дел од екипата на Вард... повеќе...

Брестовац: Со помош на навивачите ќе се избориме за победа

Брестовац: Со помош на навивачите ќе се избориме за победа

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - Екипата на Металург по двата пораза во првите две кола на СЕХА ... повеќе...

Кузмановски потпиша со „Еурофарм Работник“

Кузмановски потпиша со „Еурофарм Работник“

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Кузмановски денес... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...