• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Спорт

„Џевахир Холдинг“ за посилен МЗТ

„Џевахир Холдинг“ за посилен МЗТ

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) – Компанијата „Џевахир Холдинг“ е нов спонзор на македонскиот кошарка... повеќе...

 
Муслиу: Нема лесни натпревари

Муслиу: Нема лесни натпревари

Гибралтар, 4 септември 2018 (МИА) - Македонскиот фудбалски репрезентативец Висар Муслиу се надева де... повеќе...

Горбок ги повреди лигаментите, следи подолга пауза

Горбок ги повреди лигаментите, следи подолга пауза

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Левиот бек на Вардар, Сергеј Горбок во следните неколку месеци ќе о... повеќе...

Симоновски поради повреда нема да настапи против Косово и Романија

Симоновски поради повреда нема да настапи против Косово и Романија

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Марко Симоновски, поради повреда... повеќе...

Парондо: Постепено да ја креваме формата

Парондо: Постепено да ја креваме формата

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Вардар, Гарсија Парондо посакува утрешниот дуел со Желе... повеќе...

Македонските фудбалери тргнаа за Гибралтар

Македонските фудбалери тргнаа за Гибралтар

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Македонија замина кон Гибралтар каде ... повеќе...

Одржана првата сесија од „Опен фан фудбал 2018“ во Кратово

Одржана првата сесија од „Опен фан фудбал 2018“ во Кратово

Кратово, 3 септември 2018, (МИА) – На спортските терени на комплексот „Мусала“ во Кратово викендот с... повеќе...

Макпетрол со осум медали на Државното првенство во карате

Макпетрол со осум медали на Државното првенство во карате

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) – Каратистите на Макпетрол постигнаа најдобар резултат во генерален п... повеќе...

Во Кичево се возеа трки од Шампионатот на кружни патеки

Во Кичево се возеа трки од Шампионатот на кружни патеки

Кичево, 2 септември 2018 (МИА) - Втората трка во годинешниот шампионат на кружни патеки помина во од... повеќе...

Шкендија фаќа приклучок со водечките во ПМФЛ

Шкендија фаќа приклучок со водечките во ПМФЛ

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) – Со победата над Шкупи попладнево на „Чаир“ против Шкупи со 2:1, акт... повеќе...

Работнички нов лидер во ПМФЛ

Работнички нов лидер во ПМФЛ

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) – Со победата над Академија Пандев остварена синоќа во Скопје, екипат... повеќе...

Во Кичево ќе се вози втората кружна трка од македонскиот автомобилистички шампионат

Во Кичево ќе се вози втората кружна трка од македонскиот автомобилистички шампионат

Кичево, 2 септември 2018 (МИА) – Во Кичево денеска точно на пладне ќе стартува втората кружна трка о... повеќе...

Нерешено на трите попладневни натпревари во ПМФЛ

Нерешено на трите попладневни натпревари во ПМФЛ

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) – Без победник завршија трите натпревари од 4.коло во Првата македонс... повеќе...

Доделени наградите за најдобрите на шаховскиот турнир во М.Каменица

Доделени наградите за најдобрите на шаховскиот турнир во М.Каменица

Македонска Каменица, 1 септември 2018 (МИА) - Заврши летниот турнир во шах во организација на Шаховс... повеќе...

Седма велосипедска тура низ Македонија

Седма велосипедска тура низ Македонија

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - По повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македон... повеќе...

МЗТ Скопје подобар од шампионот на Бугарија

МЗТ Скопје подобар од шампионот на Бугарија

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го победија бугарскиот шампион Л... повеќе...

Кошаркарите ги започнаа подготовките за претквалификациите

Кошаркарите ги започнаа подготовките за претквалификациите

Скопје, 31 август 2018 (МИА) – Кошаркарската репрезентација денеска го одржа првиот собир во пресрет... повеќе...