Спорт

Шкендија фаќа приклучок со водечките во ПМФЛ

Шкендија фаќа приклучок со водечките во ПМФЛ

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) – Со победата над Шкупи попладнево на „Чаир“ против Шкупи со 2:1, акт... повеќе...

 
Работнички нов лидер во ПМФЛ

Работнички нов лидер во ПМФЛ

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) – Со победата над Академија Пандев остварена синоќа во Скопје, екипат... повеќе...

Во Кичево ќе се вози втората кружна трка од македонскиот автомобилистички шампионат

Во Кичево ќе се вози втората кружна трка од македонскиот автомобилистички шампионат

Кичево, 2 септември 2018 (МИА) – Во Кичево денеска точно на пладне ќе стартува втората кружна трка о... повеќе...

Нерешено на трите попладневни натпревари во ПМФЛ

Нерешено на трите попладневни натпревари во ПМФЛ

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) – Без победник завршија трите натпревари од 4.коло во Првата македонс... повеќе...

Доделени наградите за најдобрите на шаховскиот турнир во М.Каменица

Доделени наградите за најдобрите на шаховскиот турнир во М.Каменица

Македонска Каменица, 1 септември 2018 (МИА) - Заврши летниот турнир во шах во организација на Шаховс... повеќе...

Седма велосипедска тура низ Македонија

Седма велосипедска тура низ Македонија

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - По повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македон... повеќе...

МЗТ Скопје подобар од шампионот на Бугарија

МЗТ Скопје подобар од шампионот на Бугарија

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го победија бугарскиот шампион Л... повеќе...

Кошаркарите ги започнаа подготовките за претквалификациите

Кошаркарите ги започнаа подготовките за претквалификациите

Скопје, 31 август 2018 (МИА) – Кошаркарската репрезентација денеска го одржа првиот собир во пресрет... повеќе...

Гоце Седлоски нов тренер на Широки Бриег

Гоце Седлоски нов тренер на Широки Бриег

Широки Бриег, 31 август 2018 (МИА) – Македонскиот фудбалски стручњак Гоце Седлоски кариерата ќе ја п... повеќе...

Тошевски дополнително повикан во репрезентацијата

Тошевски дополнително повикан во репрезентацијата

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Фудбалерот на Вардар, Кристијан Тошевски доби повик од селекторот на ... повеќе...

Аријан Адеми поради повреда ги пропушта натпреварите против Гибралтар и Ерменија

Аријан Адеми поради повреда ги пропушта натпреварите против Гибралтар и Ерменија

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Фудбалерот на Динамо Загреб, Аријан Адеми, поради повреда нема да нас... повеќе...

Билетите за натпреварот против Ерменија по цена од 100 и 150 денари

Билетите за натпреварот против Ерменија по цена од 100 и 150 денари

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Македонија ќе учествува во новото натпр... повеќе...

Кавадарци од утре домаќин на Балканско  првенство во друмски велосипедизам за јуниори/ки, кадети/ки

Кавадарци од утре домаќин на Балканско првенство во друмски велосипедизам за јуниори/ки, кадети/ки

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Кавадарци во следниве три дена (31 август - 2 септември) ќе биде дома... повеќе...

АМС ќе му додели 100 илјади денари и стипендија на Марко Пејчиновски

АМС ќе му додели 100 илјади денари и стипендија на Марко Пејчиновски

Скопје, 30 август 2018 (МИА) – На иницијатива на директорот Дарко Каевски, Агенцијата за млади и спо... повеќе...

Македонските фудбалерки на контролен дуел со Косово

Македонските фудбалерки на контролен дуел со Косово

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Македонската женска фудбалска репрезентација денеска со почеток во 17... повеќе...

Брестовац: Ќе бидеме подобри

Брестовац: Ќе бидеме подобри

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - И покрај поразот од Вардар (34:28) синоќа во македонскот дерби во СЕХ... повеќе...

Парондо незадоволен од играта на Вардар

Парондо незадоволен од играта на Вардар

Скопје, 30 август 2018 (МИА) – Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо и покрај победата над Мет... повеќе...