Спорт

Тошевски дополнително повикан во репрезентацијата

Тошевски дополнително повикан во репрезентацијата

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Фудбалерот на Вардар, Кристијан Тошевски доби повик од селекторот на ... повеќе...

 
Аријан Адеми поради повреда ги пропушта натпреварите против Гибралтар и Ерменија

Аријан Адеми поради повреда ги пропушта натпреварите против Гибралтар и Ерменија

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Фудбалерот на Динамо Загреб, Аријан Адеми, поради повреда нема да нас... повеќе...

Билетите за натпреварот против Ерменија по цена од 100 и 150 денари

Билетите за натпреварот против Ерменија по цена од 100 и 150 денари

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Македонија ќе учествува во новото натпр... повеќе...

Кавадарци од утре домаќин на Балканско  првенство во друмски велосипедизам за јуниори/ки, кадети/ки

Кавадарци од утре домаќин на Балканско првенство во друмски велосипедизам за јуниори/ки, кадети/ки

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Кавадарци во следниве три дена (31 август - 2 септември) ќе биде дома... повеќе...

АМС ќе му додели 100 илјади денари и стипендија на Марко Пејчиновски

АМС ќе му додели 100 илјади денари и стипендија на Марко Пејчиновски

Скопје, 30 август 2018 (МИА) – На иницијатива на директорот Дарко Каевски, Агенцијата за млади и спо... повеќе...

Македонските фудбалерки на контролен дуел со Косово

Македонските фудбалерки на контролен дуел со Косово

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Македонската женска фудбалска репрезентација денеска со почеток во 17... повеќе...

Брестовац: Ќе бидеме подобри

Брестовац: Ќе бидеме подобри

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - И покрај поразот од Вардар (34:28) синоќа во македонскот дерби во СЕХ... повеќе...

Парондо незадоволен од играта на Вардар

Парондо незадоволен од играта на Вардар

Скопје, 30 август 2018 (МИА) – Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо и покрај победата над Мет... повеќе...

Победа ја совлада Струга и се пласираше во осминафиналето од Купот

Победа ја совлада Струга и се пласираше во осминафиналето од Купот

Струга, 29 август 2018 (МИА) - Победа ја совлада екипата на Струга Трим Љум со 1:2 и се пласираше во... повеќе...

Турскиот стручњак Хајати Сојдаш е нов тренер на Шкупи

Турскиот стручњак Хајати Сојдаш е нов тренер на Шкупи

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Турскиот фудбалски стручњак Хајати Сојдаш е назначен за нов тренер на... повеќе...

Ангеловски: Не бегаме од фаворитската улога, но ги респектираме противниците

Ангеловски: Не бегаме од фаворитската улога, но ги респектираме противниците

Скопје, 29 август 2018 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска федерација Игор Ангеловски ги ис... повеќе...

Марко Пејчиноски, малиот херој на маратонското пливање во Охрид

Марко Пејчиноски, малиот херој на маратонското пливање во Охрид

Охрид, 29 август 2018 (МИА) – Дванаесетгодишниот Марко Пејчиноски е новиот херој на охридското марат... повеќе...

За дуелите со Гибралтар и Ерменија, Ангеловски повика 18 фудбалери

За дуелите со Гибралтар и Ерменија, Ангеловски повика 18 фудбалери

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски д... повеќе...

Шкендија подготвена да ја анулира негативата со Розенборг

Шкендија подготвена да ја анулира негативата со Розенборг

Скопје, 29 август 2018 (МИА) – Македонскиот фудбалски шампион Шкендија со оптимизам го дочекува рева... повеќе...

Во Неготино почна 11. издание на турнирот во улична кошарка

Во Неготино почна 11. издание на турнирот во улична кошарка

Неготино, 29 август 2018 (МИА) - На градскиот плоштад во Неготино синоќа почна 11. издание на турнир... повеќе...

Ванче Шиков е нов фудбалер на Академија Пандев

Ванче Шиков е нов фудбалер на Академија Пандев

Струмица, 28 август 2018 (МИА) - Поранешниот македонски репрезентативец Ванче Шиков е нов фудбалер н... повеќе...

Дванаесетгодишниот Марко го преплива Охридско Езеро

Дванаесетгодишниот Марко го преплива Охридско Езеро

Охрид, 28 август 2018 (МИА) – Голем подвиг направи 12-годишниот Марко Пејчиновски кој денеска за пом... повеќе...