Спорт

МЗТ со победа над Гостивар го почна циклусот контролни натпревари

МЗТ со победа над Гостивар го почна циклусот контролни натпревари

Гостивар, 28 август 2018 (МИА) - Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со победа над Гостивар од 75:69 ... повеќе...

 
Еурофарм Работник ќе одигра три меѓународни натпревари

Еурофарм Работник ќе одигра три меѓународни натпревари

Битола, 28 август 2018 (МИА) - Ракометарите на Еурофарм Работник оваа недела ќе ја минат во Србија и... повеќе...

МЗТ има ново модернизирано лого

МЗТ има ново модернизирано лого

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром од следната сезона ќе настапув... повеќе...

Шкендија убедливо ја совлада Беласица

Шкендија убедливо ја совлада Беласица

Тетово, 27 август 2018 (МИА) - Македонскиот првак Шкендија ја совлада  струмичка Беласица со 4:1 поп... повеќе...

Парондо: На секој натпревар да одиме на победа

Парондо: На секој натпревар да одиме на победа

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Вардар и Металург традиционално новата сезона во СЕХА Газпром лигата ... повеќе...

Лазаров: Сакаме да создадеме млади квалитетни ракометари

Лазаров: Сакаме да создадеме млади квалитетни ракометари

Скопје, 27 август 2018 (МИА) – Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров е убеден дека работата ... повеќе...

Гачевски: На крајот најважни се освоените бодови

Гачевски: На крајот најважни се освоените бодови

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Вардар од три натпревари на почетокот на првенството, има скор од две... повеќе...

Баду победник на 3х3 турнирот во Гевгелија

Баду победник на 3х3 турнирот во Гевгелија

Гевгелија, 27 август 2018 (МИА) – Екипата на Баду е победник на третиот 3х3 баскет турнир за сениори... повеќе...

Со полумаратон „Струмица на улица“ се затвори Струмица опен фестивал

Со полумаратон „Струмица на улица“ се затвори Струмица опен фестивал

Струмица, 27 август 2018 (МИА) - Синоќа по улиците на Струмица за прв пат се организраше ноќна полум... повеќе...

Македонскиот кошаркарски талент Теодор Симиќ потпиша за Барселона

Македонскиот кошаркарски талент Теодор Симиќ потпиша за Барселона

Барселона, 27 август 2018 (МИА) – Младиот македонски кошаркар Теодор Симиќ својата кариера ќе ја про... повеќе...

Академија Пандев го совлада Шкупи, победи за Вардар, Силекс и Работнички

Академија Пандев го совлада Шкупи, победи за Вардар, Силекс и Работнички

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Вардар ја совлада Македонија ЃП со минимални 1:0 на стадионот „Борис ... повеќе...

Вардар со пораз од Нант остана на последното место на турнирот во Стразбур

Вардар со пораз од Нант остана на последното место на турнирот во Стразбур

Стразбур, 26 август 2018 (МИА) - Вардар со пораз од Нант со 29:27 го заврши на последното место наст... повеќе...

Во Делчево се одржува меѓународен кошаркарски камп

Во Делчево се одржува меѓународен кошаркарски камп

Делчево, 26 август 2018 (МИА) - Во организација на кошаркарскиот клуб „Клубски Патриот“ во Делчево с... повеќе...

Ѓоргиев: Сакаме да стигнеме до Европското првенство

Ѓоргиев: Сакаме да стигнеме до Европското првенство

Шененверд, 26 август 2018 (МИА) - Македонската одбојкарска репрезентација во краjно неизвесен натпре... повеќе...

Вардар поразен од Мешков Брест, Стоилов ќе паузира неколку седмици

Вардар поразен од Мешков Брест, Стоилов ќе паузира неколку седмици

Стразбур, 25 август 2018 (МИА) - Вардар претрпе тежок пораз од 32:22 од Мешков Брест на турнирот во ... повеќе...

Македонските одбојкари ја совладаа Швајцарија во квалификациите за ЕП

Македонските одбојкари ја совладаа Швајцарија во квалификациите за ЕП

Шененверд, 25 август 2018 (МИА) - Македонската одбојкарска репрезентација во краjно неизвесен натпре... повеќе...

Италијанците доминантни на Охридскиот пливачки маратон

Италијанците доминантни на Охридскиот пливачки маратон

Охрид, 25 август 2018 (МИА) - Италијанците Франческо Гетини во машка и Барбара Поцопон во женска кон... повеќе...