• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Евро-атлантски интеграции

Ван Бален: Референдумот е од витално значење, се надевам граѓаните ќе кажат „да“

Ван Бален: Референдумот е од витално значење, се надевам граѓаните ќе кажат „да“

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Претстојниот референдум е од витално значење за вашата земја. Се н... повеќе...

 
Робертсон во Битола на трибина на „Излези ЗА европска Македонија“

Робертсон во Битола на трибина на „Излези ЗА европска Македонија“

Битола, 19 септември 2018 (МИА) - Поранешниот генерален секретар на НАТО Џорџ Робертсон, лидер на но... повеќе...

Европратеникот Флекенштајн во посета на Македонија

Европратеникот Флекенштајн во посета на Македонија

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Дебата на тема „European Values for Macedonian Future“ ќе се одржи... повеќе...

Ние во Европа велиме: „Ни требате“, порача Хајко Мас на дебатата „Зошто Европа“

Ние во Европа велиме: „Ни требате“, порача Хајко Мас на дебатата „Зошто Европа“

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Зошто Европа? - поради пристојна, средена, правна, држава која фун... повеќе...

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (ДПЛ)+(видео)

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (ДПЛ)+(видео)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Се надевам дека на 30 септември што е можно повеќе Македонци ќе го... повеќе...

Прес-конференција на министрите за надворешни работи на Македонија и Германија, Димитров и Мас (во живо)

Прес-конференција на министрите за надворешни работи на Македонија и Германија, Димитров и Мас (во живо)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Во МНР во тек е прес-конференцијата на минситрите за надворешни ра... повеќе...

Хан: Секој да може да си го каже мислењето без страв од санкција

Хан: Секој да може да си го каже мислењето без страв од санкција

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) – Се додека постојат етничките граници општествата во регионот нема ... повеќе...

Дебата за референдумот на Регионалниот безбедносен форум во Охрид

Дебата за референдумот на Регионалниот безбедносен форум во Охрид

Охрид, 18 септември 2018 (МИА) – Транснационалните безбедносни закани, регионалниот и националниот п... повеќе...

Хајко Мас за МИА: Референдумот одлучувачки патоказ за натамошниот пат кон ЕУ

Хајко Мас за МИА: Референдумот одлучувачки патоказ за натамошниот пат кон ЕУ

18 септември 2018 (МИА) - Претстојниот референдум претставува одлучувачки патоказ за натамошниот пат... повеќе...

Хан: Квалитетното известување клучно за информирање на граѓаните за референдумот

Хан: Квалитетното известување клучно за информирање на граѓаните за референдумот

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје на две ... повеќе...

Италијанската министерка за одбрана Трента пристигна во Скопје (видео)

Италијанската министерка за одбрана Трента пристигна во Скопје (видео)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Министерката за одбрана на Република Италија, Елизабета Трента, по... повеќе...

Матис: Референдумот е најважниот глас во вашата историја (видео)

Матис: Референдумот е најважниот глас во вашата историја (видео)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Претстојниот референдум е најважниот глас во историјата на вашата ... повеќе...

Матис: Референдумот е најважниот глас во вашата историја

Матис: Референдумот е најважниот глас во вашата историја

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Претстојниот референдум е најважниот глас во историјата на вашата ... повеќе...

Схинас: Договорот од Преспа значаен за развојот на регионот

Схинас: Договорот од Преспа значаен за развојот на регионот

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Договорот од Преспа меѓу Атина и Скопје за името Македонија е знач... повеќе...

Столтенберг: Русија го попречува влезот на Македонија во НАТО

Столтенберг: Русија го попречува влезот на Македонија во НАТО

Вашингтон, 17 септември 2018 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја обвини Русија ... повеќе...

Џејмс Матис пристигна во Скопје (во живо)

Џејмс Матис пристигна во Скопје (во живо)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис изутринава пристигна... повеќе...

Шефот на германската дипломатија Хајко Маас следната недела во Скопје

Шефот на германската дипломатија Хајко Маас следната недела во Скопје

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Шефот на германската дипломатија Хајко Маас во вторник доаѓа во по... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...