• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

ЕСС ќе ги разгледа резултатите од функционирањето на трипартитниот дијалог

ЕСС ќе ги разгледа резултатите од функционирањето на трипартитниот дијалог

Скопје, 20 март 2017 (МИА) - Во Скопје денеска ќе се одржи седница на Економско-социјалниот совет на која ќе бидат разгледани постигнатите резултати од досегашното функционирање на трипартитниот дијалог на национално и локално ниво.

На седницата се очекува да се разговара и за можностите и приоритетните области на делување на Економско-социјалниот совет во следниот период.

Како што е најавено, со седницата ќе претседава министерот за труд и социјална политика Ибрахим Ибрахими. бак/ хс/07:15

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.