• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Бизнис самит „Водење бизнис и податоци“

Бизнис самит „Водење бизнис и податоци“

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Меѓународен бизнис самит на тема „Водење бизнис и податоци“ ќе се одржи денеска во Скопје во организација на CEED Македонија и WorldChicago.

На Самитот ќе учествуваат претприемачи, претставници на бизнис секторот и експерти од Македонија, САД и други земји на Балканот, кои ќе разговараат за тоа што можат да направат бизнисите за да го подобрат своето работење со правилно и ефикасно користење и управување со податоците кои ги користат тие во своите процеси.скс/са/07:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ