• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

Претставата „Мечка“ премиерно во Театар Комедија

Претставата „Мечка“ премиерно во Театар Комедија

Скопје, 7 октомври 2017 (МИА) - Претставата „Мечка“ од А.П.Чехов во режија на Димче Николовски вечер премиерно ќе биде изведена во Театар Комедија.  

Сценографијата е на Сергеј Светозарев и Милан Несторов, костимографијата на Марта Дојчиновска, а музиката е на Димитар Андоновски.

Во претставата играат Жарко Димоски во улогата на Смирнов, Жаклина Петровска во улогата на Попова и Илија Илиоски во улогата на Лука. 

Од Театар Комедија информираа дека до крајот на годинава ќе имаат уште две премиери и тоа во ноември и декември.  рп/ац/17:20

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.