• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Меѓународното поетско читање на СВП, наместо пред Камениот мост, во Даут пашин амам

Меѓународното поетско читање на СВП, наместо пред Камениот мост, во Даут пашин амам

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Поради временските прилики, вечерашното Меѓународно поетско читање во рамките на Струшките вечери на поезијата, наместо пред Камениот мост ќе се одржи во Даут пашиниот амам во Скопје. Времето на одржување останува непроменето, 21 часот.
 
Меѓународното поетско читање е последен настан од годинашните Струшки вечери на поезијата.
 
Официјалниот ден на 57. издание на СВП заврши синоќа со врачувањето на наградата „Златен венец“ на полскиот поет Адам Загајевски. сст/са/14:08

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...