• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Загајевски ќе биде прогласен за почесен член на ДПМ

Загајевски ќе биде прогласен за почесен член на ДПМ

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Добитникот на „Златниот венец“ на „Струшките вечери на поезијата“ за 2018 година, полскиот поет Адам Загајевски, денеска ќе биде прогласен за почесен член на Друштвото на писателите на Македонија.

Пригодната свеченост во присуство на поетот ќе се одржи во просториите на Друштвото на писателите на Македонија. рп/08:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ