Излoжба на Александар Џинго во Прилеп

Излoжба на Александар Џинго во Прилеп

Прилеп, 31 август 2018 (МИА) - Изложбата на дела од прилепскиот уметник Александар Џинго вечер ќе биде отворена во ликовната галерија на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп. 

Уметникот Џинго пред прилепската публика ќе се претстави со 20-тина дела - колаж.

Дело од Александар Џинго од Прилеп

Александар Џинго е член на Друштвото на ликовните уметници од Прилеп и досега имал бројни самостојни и групни изложби, а учествувал и на повеќе ликовни колонии. ем/мд/07:42

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ