• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Во Канада се одржува избор за најубава замрзната фризура

Во Канада се одржува избор за најубава замрзната фризура

Отава, 17 февруари 2017 - Во Вајтхорс во Канада во тек е натпревар за најубава замрзната фризура.

Натпреварот се одржува во бањите Тахини, а победник ќе биде лицето кое ќе направи „најлуда“ замрзната креација на главата.

За да се замрзне косата, тремпературата треба да биде пониска од 20 степени под нулата.

Победникот на наптреварот ќе биде прогласен во март и ќе освои награда од 750 долари.  ви/ац/13:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ