• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Марија Пупоска од Струга прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017

Марија Пупоска од Струга прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017

Скопје, 17 јули 2017 (МИА) - Марија Пупоска од Струга е избрана за прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017, што се одржа завчера во Прага.

На изборот Пупоска ја претставуваше Македонија како член на Националниот сојуз на глуви и наглуви.

- Светот на тишината  ја препозна македонската убавина. Марија Пупоска од Струга како претставничка на  Македонија ја крунисаа како прва придружничка  на  MISS DEAF WORLD 2017, која со својата скромност и убавина  ги освои  срцата на годишниот избор од светски рамки, наведува Националниот сојуз на глуви и наглуви на Македонија. лв/бак/14:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ