• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

Јапoнка почина по 150 убоди од стршлени

Јапoнка почина по 150 убоди од стршлени

Токио, 6 октомври 2017 (МИА) - Жена во количка во Јапонија, на возраст од 87 година, почина откако беше касната 150 пати од џиновски стршлени.

Ројот стршлени ја нападнал жената додека со својот помошник се враќала од центарот за нега. Помошникот итно повикал пожарникари, но и тие не можеле да помогнат бидејќќи немале заштитна опрема за таква бизатна ситуација..

По нападот, жената била пренесена в болница, но ден подоцна починала. си/ми/12:53

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ