• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

„Гордоста“ му го уништи најуспешниот маратон во кариерата (видео)

„Гордоста“ му го уништи најуспешниот маратон во кариерата (видео)

Братислава, 7 октомври 2017 (МИА) - Словачкиот маратонец Јозеф Урбан на маратонот во Кошице го постигна најдобриот резултат во неговата кариера, но сепак ова не беше причината поради која тој стана ѕвезда на социјалните мрежи, туку нешто сосема друго.

Имено, во завршницата на трката од шорцевите на 31-годишниот Урбан целосно излегоа неговите гениталии, што беше овековечено и со видео снимка.  

Урбан изјави дека воопшто не бил свесен за оваа „незгода“, што го потврдува и снимката на која тој сосема нормално и отпоздравува на публиката, додека неговата „гордост“ му се ниша меѓу нозете. сп/09:06

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ