• A-
  • A
  • A+
вторник, 19 јуни 2018, 

Плачев додека го читав сценариото за последната епизода од „Игра на престолите“

Плачев додека го читав сценариото за последната епизода од „Игра на престолите“

Лос Анџелес, 22 октомври 2017 (МИА) - Популарниот актер Кит Харингтон изјави дека заплакал додека го читал сценариото за последната епизода од серијата „Игра на престолите“.

Харингтон кој го толкува ликот на Џон Сноу истакна дека знае како ќе заврши популарната серија.

- Плачев на крајот. Мора да имате обзир дека по осум години актерите се најзасегнати од серијата, Станува збор за институција постара од која било институција на која му припаѓав до сега: училиште, секција во училиште или што било друго, посочи Харингтон.

Тој додаде дека не се чувствува добро кога ќе се сети дека серијата набрзо ќе заврши.

- Би било многу чудно да се опростам од сите. Не само што сме поврзани со нашите колеги и серијата, туку многу луѓе во светот за овие години ја засакаа серијата „Игрса на престолите“, наведе Харингтон.

Тој посочи и дека со нетрпение очекува нови проекти, при тоа најави дека сака да се обиде и како продуцент. ми/11:53

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...