• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Се препнал на лубеница во продавница и добил 7,5 милиони долари

Се препнал на лубеница во продавница и добил 7,5 милиони долари

Вашингтон, 10 ноември 2017 (МИА) - Човек од Алабама тврди дека се повредил со продавница на Волмарт кога се препнал од лубеница. Неговата болка ќе го чини синџирот продавници Волмарт, 7,5 милиони долари.

Судот одлучи дека Волмарт во овој случај бил немарен и на тужителот му додели отшетата од 7,5 милиони долари. Хенкри Волкер тврди дека паднал и го кршил колкот додека купувал лубеница во продавница на Волмарт. 

Волкер тврди дека неговата нога остана заробена во палетата под стоката, во моментот кога се обидувал да дофати една лубеница.

Судот оцени дека Волмарт требало да ја покрие палетата, така што ништо не би можело да мине помеѓу.

Волмарт тврди дека палетите не се опасни, дека се разочарани од пресудата и оти ќе поднесат жалба. ссм/зш/17:00

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ