• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

Манекенка прошета во танга, а тоа речиси никој не го забележа (видео)

Манекенка прошета во танга, а тоа речиси никој не го забележа (видео)

Њујорк, 22 ноември 2017 (МИА) - Топ-моделот Марија Лучоти речиси без облека, но со нацртана блуза и фармерки на своето тело, прошета во еден трговски центар во Мериленд, за да види дали некој ќе забележи дека е гола.

Манекенката на себе носела само танга гаќички, шал, капа и чизми, а се останато е дело на уметницата Џен Сејдел и нејзината ќерка.

Некои и воопшто не забележале дека таа е гола, додека други веднаш ги извадиле мобилните за да ја снимаат. си/сп/14:04


###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ