• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

„Црниот петок“ во САД започна со шега

„Црниот петок“ во САД започна со шега

Њујорк, 24 ноември 2017 (МИА) - Таканаречениот „Црн петок“, тренд на претпразнични намалувања на цените, кој во последниве години од САД се прошири низ цел свет, многу често се претвора и во обична пародија.

Имено, твитерџија под називот @OverlyLiked објави оглас дека продава елек од супермаркетите „Волмарт" со кои би го „прескокнале редот"...

- Продавам елек „Волмарт“ за 100 долари. Искористите го за да го прескокнете редот, а можете и да се прошетате во просториите и да изнесете што и да посакате, објави тој.

волмарт елек

Твитот е споделен илјадници пати, па го привлече вниманието и на медиумите. Меѓутоа, оваа „несолена шега“ послужи и како инспирација од стотици слични огласи за униформите од тој познат синџир супермаркети.

Цените се движат од 30 долари, па се до неколку стотици долари. си/гт/17:06

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ