• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

Актерот Дени Мастерсон е обвинет за силување

Актерот Дени Мастерсон е обвинет за силување

Лос Анџелес, 7 декември 2017 (МИА) - Актерот Дени Мастерсон, кој се прослави со серијата „Луди седумдесети“, е отпуштен од серијата „Д Ранч“, откако четири жени го обивнија за силување. 

Првата жена што го обвини е неговата поранешна девојка Криси Карнел Бриксел, која тврди дека Мастерсон ја силував кон почеткот на 2000 година кога беа во врска.

Во изјавата што ја дала во полиција, таа тврди дека наводно глумецот ја силувал кога била во несвесна состојба. 

За неговите злосторства првпат проговори глумицата Лиа Румина, која жестоко ја напаѓа Скиентолошката црква во која Мастерсон е член. 

Дени Масетрсон

Таа тврди дека членовите од Скиентолошката црква, кои се припадници на безбедносните сили, го штитат глумецот и не превземаат ништо.

Мастерсон ги отфрли сите обвиненија. см/сп/09:19

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.