• A-
  • A
  • A+
понеделник, 23 јули 2018, 

Идрис Елба во нова комедија на Нетфликс

Идрис Елба во нова комедија на Нетфликс

Лос Анџелес, 19 април 2018 (МИА) - Нетфликс го ангажираше комичарот Идрис Елба за својата нова комедија „Turn Up Charlie”, каде тој глуми ди-џеј и „стар ерген“, кој нема намера да ја изгуби таа „титула“.

Платфромата истовремено ја најави и документарната серија „Evil Genius: The True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist”, во режија и копродукција на браќата Марк и Џеј Дуплас. си/гт/09:39

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.