• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Идрис Елба во нова комедија на Нетфликс

Идрис Елба во нова комедија на Нетфликс

Лос Анџелес, 19 април 2018 (МИА) - Нетфликс го ангажираше комичарот Идрис Елба за својата нова комедија „Turn Up Charlie”, каде тој глуми ди-џеј и „стар ерген“, кој нема намера да ја изгуби таа „титула“.

Платфромата истовремено ја најави и документарната серија „Evil Genius: The True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist”, во режија и копродукција на браќата Марк и Џеј Дуплас. си/гт/09:39

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...