• A-
  • A
  • A+
понеделник, 21 мај 2018, 

Раперот Фло Рида го отфрлил своето дете со пречки во развојот

Раперот Фло Рида го отфрлил своето дете со пречки во развојот

Мајами, 17 мај 2018 (МИА) - Мајката на детето на раперот Фло Рида, откри дека музичарот не сака да го види своето 19-месечно бебе, кое боледува од хидроцефалус.

Алексис Адамс изјави дека популарниот рапер им свртел грб веднаш кога му јавила дека е бремена. Иако ДНК тестот го потврди татковството, Фло Рида и натаму одбива да го види неговиот син Зохар.

- Зохар има хидроцефалус, ретка болест која се карактеризира со зголемено количество течности во мозокот. Минатиот месец мораше да мине низ тешка операција. Фло Рида не ми се јави ниту мене ниту на докторите, не сакаше да праша дали син му е добро, изјави Адамс.

Инаку, Зохар не е единствено дете на Фло Рида. Во 2013 година, манекенката Наташа Вилијамс го тужеше раперот за неплаќање алиментација, и изјавуваше дека ја убедувал да абортира. си/гт/13:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Внук на Маркл фатен со нож пред бар во Лондон

Внук на војвотката од Сасекс Меган Маркл се обидел...

Париз го продолжува проектот за речни такси возила

Во главниот град на Франција Париз, на реката Сена...

Поранешен соработник на Спилберг прави холограмски диносауруси со пердуви

Џек Хорнер, некогашниот соработник на режсерот Сти...

Шакира изненади со флексибилноста

Партнерката на фудбалерот на Барселона Жерард Пике...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одлож...